fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Lety lietadiel typu Boeing 737 MAX 8 pozastavili aj Omán a Malajzia

Omán a Malajzia sa pripojili v utorok ku krajinám, ktoré po nedeľnej tragickej havárii lietadla v Etiópii pozastavili lety všetkých strojov typu Boeing 737 MAX 8 na svojich letiskách. Informovali o tom tlačové agentúry AFP a Reuters.

Ománsky úrad pre civilné letectvo na Twitteri oznámil, že „až do odvolania dočasne pozastavuje lety lietadiel Boeing 737 MAX 8 na všetkých letiskách v krajine“. Štátom vlastnená letecká spoločnosť Oman Air podľa informácií na svojej webovej stránke prevádzkuje päť lietadiel Boeing 737 MAX 8.

Pri páde lietadla Boeing 737 MAX 8 spoločnosti Ethiopian Airlines, ku ktorému došlo v nedeľu ráno, šesť minút po štarte z etiópskeho hlavného mesta Addis Abeba, zahynulo všetkých 157 ľudí na palube vrátane štyroch Slovákov.

Malajzijský úrad pre civilné letectvo vo svojom vyhlásení oznámil, že „s okamžitou platnosťou pozastavuje prílety aj štarty stroja Boeing 737 MAX 8“, ako aj lety, ktoré využívajú malajzijský vzdušný priestor.

Obe krajiny tento krok oznámili po tom, čo aj Etiópia, Čína, Indonézia a Kajmanie ostrovy v pondelok pozastavili lety tohto typu boeingov.

Podobne sa rozhodol v utorok Singapur, ktorý zakázal týmto strojom lietať vo svojom vzdušnom priestore. Tieto boeingy prestali využívať aj aerolínie v Argentíne, Brazílii, Mexiku, Indii, Juhoafrickej republike (JAR) či Austrálii.

Išlo už o druhú tragickú haváriu lietadla Boeing 737 MAX 8; prvá sa stala vlani v októbri, keď sa stroj indonézskej nízkonákladovej spoločnosti Lion Air zrútil do Jávskeho mora a zahynulo všetkých 189 ľudí na palube.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info