fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO ZAHRANIČIE

Europoslanci sa Pellegriniho pýtali na vyšetrovanie vraždy novinára i jednotu EÚ

tasr

Vyšetrovanie vraždy novinára, jednota či smerovanie Európskej únie sú niektoré z tém, ktoré v utorok spomenuli pred slovenským premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD) poslanci Európskeho parlamentu (EP) počas diskusie o budúcnosti Únie.

Liberálna europoslankyňa Sophie In ‚t Veldová (ALDE), ktorá navštívila Slovensko aj v rámci monitorovacej misie, zdôraznila potrebu toho, aby sa vinníci vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice dostali do väzenia. Zároveň odporúčala Pellegrinimu, aby sa odpojil od bývalého slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD) a ukázal tým, že „Slovensko vedie nová ruka“. Na pokrok vo vyšetrovaní ho vyzvala aj nemecká europoslankyňa Ska Kellerová z frakcie Zelení/Európska slobodná aliancia (EFA).

Pellegrini poslancov EP uistil, že Slovensko robí všetko pre to, aby boli vinníci dvojnásobnej vraždy potrestaní. Zároveň požiadal europoslancov, aby sa pri debatách o Slovensku „neuchýlili k paušalizovaniu“ a nehodnotili na základe niektorých čiastkových problémov krajinu ako celok.

In ‚t Veldová ocenila slová slovenského premiéra o jednote EÚ. „Nie je východná, západná alebo stredná Európa. Je len jedna Európa,“ podotkla.

Pellegrini reagoval s tým, že je potrebné sa prestať deliť na západ a východ, veľkých a malých či bohatých a chudobných. „Jednota v rozmanitosti je ten kľúč a základ, na ktorom je EÚ postavená,“ poznamenal.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info