tasr
EKONOMIKA

Hotelieri zdôrazňujú potrebu novej inštitúcie pre cestovný ruch

Nová inštitúcia pre cestovný ruch je na Slovensku potrebná. Myslí si to generálny manažér Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska (AHRS) Marek Harbuľák. Jedným z hlavných dôvodov je napríklad nastavenie systémového financovania súvisiaceho s propagáciou a prezentáciou Slovenska.

Dôvodov pre vznik novej inštitúcie je podľa Harbuľáka viacero. Zdôraznil, že aktivity spojené s propagáciou Slovenska si vyžadujú dlhodobé plánovanie a istotu zabezpečenia finančných prostriedkov. „Ďalším dôvodom je potreba koordinácie všetkých propagačných a prezentačných aktivít organizácií cestovného ruchu, ale aj iných štátnych inštitúcií, ktoré v rámci svojich kompetencií zabezpečujú obdobné činnosti,“ ozrejmil Harbuľák.

Za potrebné považuje aj efektívnejšie riadenie a koordinovanie opatrení na podporu cestovného ruchu. „Bolo ich prijatých niekoľko, ale sú v rámci rôznych ministerstiev a je ich potrebné efektívne prepojiť,“ dodal.

Záujem o investície do spracovania marihuany v Európe narastá

AHRS bola podľa slov generálneho manažéra proti zrušeniu Slovenskej agentúry pre cestovný ruch SR. V období, keď fungovala, poukazovali na potrebu zmeny jej zamerania.

SÚVISIACE

Načítava sa...

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info