fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

NÁRODNÁ KOALÍCIA ide do eurovolieb s heslom „Slovensko na prvom mieste“

NÁRODNÁ KOALÍCIA ide do volieb do Európskeho parlamentu s heslom „Slovensko na prvom mieste“. Strana to oznámila v stredu na tlačovej konferencii v Bratislave, kde zároveň exposlanec Anton Martvoň ohlásil vstup do strany.

NÁRODNÁ KOALÍCIA predstavila štrnásť kandidátov – lídrom kandidátky je Peter Tomeček, bývalý župan Trnavského kraja a taktiež bývalý poslanec NR SR.

Na druhom mieste je verejnosti známy bývalý poslanec za stranu Smer-SD Anton Martvoň. Ten už dlhšie kritizuje pomery vo vládnej koalícii a do eurovolieb ide s tým, že ako strana predstavujú alternatívu pre bývalých voličov strán Smer-SD a SNS. Povedal, že cez voľby do Európskeho parlamentu sa dá ukázať, že sa „politika dá aj inak“. Na tlačovej konferencii oficiálne tiež oznámil svoj vstup do strany NÁRODNÁ KOALÍCIA.

Na ďalších miestach v poradí sa nachádzajú mená ako Slavomír Harabin, pedagóg na gymnáziu v Košiciach, Radovan Znášik, neúspešný kandidát na prezidenta SR keďže nesplnil podmienku dovŕšenia štyridsiatich rokov, Marieta Okenková, právnička z Bratislavy, Marta Rácová, dlhoročná komunálna politička a stredoškolská pedagogička z Nitry, Marián Rusznák, výkonný riaditeľ spoločnosti z Košíc, podpredseda strany Sergej Kozlík, vysokoškolská učiteľka Ľubica Blašková, Peter Švec, ktorý je jedným z iniciátorov Nitrianskej deklarácie, Juraj Srnec, podnikateľ v zahraničnom obchode, Ján Piľa, profesor z Košíc, realitná maklérka Petra Margušová a kandidátku uzatvára Andrej Gmitter, manažér z Bardejova.

Na tlačovej konferencii predstavili programové tézy, ktoré obsahujú veci ako presadzovanie konkrétnych opatrení na ochranu slovenskej štátnosti a národnej suverenity, sú za silnejšiu ochranu vonkajších hraníc Európy, odmietajú uplatňovanie ideí politickej korektnosti, multikulturalizmu, LGBTI a potláčanie slobody slova. Taktiež sú za vypovedanie paktu OSN o migrácii, zmeny v dotačnej politike EÚ a taktiež zjednodušenie finančnej byrokracie Európy.

Daniel Greenfield: John Kerry a iní Demokrati, ktorí klamali o Lýbii a Sýrii odmietajú núdzový stav Trumpa

Voľby do europarlamentu budú na Slovensku 25. mája, obyvatelia budú voliť 14 europoslancov. Hlasovacie právo majú slovenskí občania s trvalým pobytom na Slovensku, ale aj občania iného členského štátu, ktorí majú na Slovensku trvalý pobyt. Poslanci europarlamentu sú volení na päťročné volebné obdobie.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info