fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Prezident víta rozhodnutie R. Mistríka, vo voľbách podporuje Z. Čaputovú

Foto: TASR

Prezident SR Andrej Kiska vyjadril podporu v marcových prezidentských voľbách Zuzane Čaputovej. Ocenil zároveň utorkové rozhodnutie Roberta Mistríka, ktorý sa rozhodol odstúpiť z prezidentského súboja v prospech tejto kandidátky. Kiska to uviedol vo svojom stanovisku.

 „Veľmi oceňujem postoj pána Mistríka, ktorý urobil veľké rozhodnutie a odstúpil v prospech teraz už jasnej favoritky Zuzany Čaputovej,“ vyhlásil prezident. Mistrík podľa jeho slov dodržal slovo, že sa zachová zodpovedne.

Kiska bol od začiatku prezidentskej kampane presvedčený, že „hlasy slušného a spravodlivého Slovenska“ sa musia spojiť za jedným silným kandidátom, respektíve kandidátkou. „Podporujem Zuzanu Čaputovú. Bude dobrou prezidentkou SR,“ skonštatoval Kiska.

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja v prospech Čaputovej. Oznámil to v utorok na spoločnej tlačovej konferencii. Povedal, že sa rozhodol zodpovedne po neľahkej úvahe a na základe informácií, ktoré potvrdili náskok Čaputovej. Deklaroval, že mu ide o Slovensko a nie o vlastný prospech, a verí, že jeho rozhodnutie prispeje k zmene na Slovensku. Čaputová mu za tento krok poďakovala.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info