fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Za slušné Slovensko vyráža na „turné“, ľudí chce motivovať na voľby

tvnoviny.sk

Iniciatíva Za slušné Slovensko chce ľudí motivovať, aby sa zúčastnili marcových prezidentských volieb a volili v nich zodpovedne. Vyráža preto na dvojtýždňovú cestu po Slovensku, počas ktorej navštívi 40 miest, v 12 z nich sa budú konať aj diskusie.

Zástupcovia iniciatívy deklarujú, že pred prvým kolom prezidentských volieb nebudú podporovať konkrétneho kandidáta na prezidenta a s ľuďmi chcú len diskutovať o dôležitosti volieb a o tom, prečo treba pozorne sledovať a spoznať jednotlivých kandidátov. Uviedli to na pondelkovom tlačovom brífingu v Bratislave.

Juraj Šeliga z iniciatívy tvrdí, že chcú motivovať a mobilizovať. Pre ľudí si pripravili noviny o voľbe prezidenta, knihy či dotazník. Občanov sa chcú  pýtať, ako si predstavujú slušné Slovensko, aké veci ich trápia, ako vnímajú úrad prezidenta a či pôjdu voliť. „Považujeme za svoju povinnosť diskutovať s ľuďmi o tom, že je dôležité voliť kandidáta na prezidenta, ktorý je jasne proeurópsky, vyznáva demokratické hodnoty, odmieta konšpirácie i nenávisť a nehlási si sa k neofašizmu,“ povedal Šeliga.

Matečná by mala plniť požiadavky protestujúcich farmárov, ako aj EP, hovorí SaS

Iniciatíva deklaruje, že jej turné po Slovensku nie je kampaňou za jedného konkrétneho kandidáta. Jej zástupcovia vyhlásili, že pred prvým kolom prezidentských volieb nebudú podporovať konkrétneho kandidáta na prezidenta. „Vyberali sme mestá podľa toho, kde máme kolegov – spoluorganizátorov a zároveň podľa toho, kde je nízka volebná účasť, kde boli preferencie fašistických strán, kde vnímame potrebu dialógov o demokratickom smerovaní krajiny a dôležitosti volieb,“ spresnila Eva Lavríková z iniciatívy. Cestu po Slovensku si hradia zo svojho transparentného účtu, na ktorom sú podľa Šeligu finančné dary od ľudí zo Slovenska. Od marca 2018 do súčasnosti sa podľa jeho slov na účte vyzbieralo 190.000 eur.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info