fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Narkobarón Guzmán žiada nový proces z dôvodu možného pochybenia poroty

FILE - This Feb. 22, 2014 file photo shows Joaquin "El Chapo" Guzman, the head of Mexicoís Sinaloa Cartel, being escorted to a helicopter in Mexico City following his capture overnight in the beach resort town of Mazatlan. In federal court in Chicago on Friday, March 7, 2014, Alfredo Vasquez Hernandez, a reputed lieutenant of the recently captured drug lord, abruptly reversed his plans to plead guilty Friday to federal trafficking charges, a move made out of fear for the lives of his wife and children in Mexico, according to his attorney. (AP Photo/Eduardo Verdugo, File)

Mexický narkobarón Joaquín „El Chapo“ Guzmán, ktorého začiatkom februára uznali za vinného z viacerých ťažkých zločinov, plánuje požiadať o nový proces v nadväznosti na správy z médií o pochybení poroty.

Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na piatkové vyjadrenia jeho právnika.
Webová stránka Vice News podľa AFP v stredu uverejnila interview s členom poroty, podľa ktorého viacerí jej členovia porušili príkaz súdu, aby nevyhľadávali mediálne informácie o procese, robili online prieskum alebo o prípade s kýmkoľvek komunikovali.

Zhabali 644 kilogramov kokaínu ukrytého v honduraskej káve

„Pán Guzmán sa chystá požiadať o nový proces, vychádzajúc z odhalení uverejnených v článku,“ napísal Guzmánov právny zástupca Eduardo Balarezo sudcovi a dodal, že „El Chapo“ bude tiež žiadať o vyšetrovanie s cieľom zistiť rozsah pochybenia porotcov.

Guzmán bol obžalovaný z viacerých ťažkých zločinov vrátane vrážd a únosov, ako aj prepašovania vyše 155 ton kokaínu do Spojených štátov za obdobie 25 rokov. Porota v meste New York ho 12. februára uznala za vinného vo všetkých bodoch obžaloby.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info