fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Trump pozval na svoj prejav o stave únie aj šikanovaného menovca

Medzi hosťami, ktorých si americký prezident Donald Trump pozval v utorok do Kongresu, aby sledovali jeho prejav o stave únie, je aj Joshua Trump – šiestak zaujímajúci sa o vedu a zvieratá.

Chlapec z Wilmingtonu v štáte Delaware nie je v príbuzenskom vzťahu s prezidentovou rodinou, ale v škole ho šikanujú pre jeho priezvisko, uviedol Biely dom v krátkom vyhlásení.

Píše sa v ňom, že chlapec má záujem o vedu, umenie a dejiny. „Taktiež má rád zvieratá a dúfa, že jeho budúca kariéra bude s nimi spojená,“ uviedol Biely dom s tým, že hrdinom a najlepším priateľom Joshuu Trumpa je jeho strýko Cody, príslušník vojenského letectva Spojených štátov.

„Bohužiaľ, Joshua je šikanovaný v škole pre svoje priezvisko. Je vďačný prvej dáme a Trumpovej rodine za ich podporu,“ píše sa vo vyhlásení.

Prezident, prvá dáma a 535 členov Kongresu si môžu na každoročný prejav o stave únie pozvať hostí. Manželia Trumpovci pozvali tiež rodinných príslušníkov Geralda a Sharon Davidovcov – z januárovej vraždy tohto staršieho páru je obvinený nelegálny imigrant. Taktiež pozvali niekdajšieho drogového dílera, ktorý sa polepšil vo väzení a bol prvou osobou prepustenou na základe v decembri schválenej reformy trestného súdnictva, dodáva agentúra AFP.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info