fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Rady KDH rozširuje nezaradený poslanec NR SR I. Janckulík

tasr

Rady mimoparlamentného KDH rozširuje doteraz nezávislý a nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Igor Janckulík. Rozhodlo o tom predsedníctvo hnutia. Šéf hnutia Alojz Hlina to na pondelňajšej tlačovej besede označil za dobrú správu a verí v prospešnú a úspešnú spoluprácu.

„V poslednej dobe sme často počúvali požiadavky na ústavných sudcov, a to, že majú byť morálni a odborní. Myslím si, že na všetkých ústavných činiteľov by takéto požiadavky mali byť. Také požiadavky v sebe spája Igor Janckulík,“ uviedol podpredseda KDH Pavol Zajac.

Morálnosť podľa neho preukázal tým, že po minuloročnej vražde novinára Jána Kuciaka prestal podporovať vládnu koalíciu a vystúpil z jej radov. Pod jeho odbornosť sa podpísalo aj jeho voľakedajšie pôsobenie na poste splnomocnenca vlády pre rýchlostné cesty. „Aj v minulosti sme spolu konzultovali a kooperovali pri riešení problémov infraštruktúrnych, dopravných, hlavne diaľnic a rýchlostných ciest,“ poznamenal Zajac s tým, že problémov v oblasti dopravy je na Slovensku stále veľa.

Poslanec priznal, že dlho zvažoval, či sa bude po skončení svojho mandátu ešte politicky angažovať na národnej úrovni. V súčasnosti je aj podpredsedom Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK). „Pred rokom, keď som vystúpil z vládnej koalície, som povedal, že ak ešte niekedy vstúpim do nejakej politickej strany, tak do takej, ktorá má kresťanské korene. Preto KDH, lebo sú mi hodnotovo veľmi blízki,“ vysvetlil Janckulík. Venovať by sa chcel naďalej doprave.

Jeho ďalšie zotrvanie v parlamente a kandidatúra v budúcoročných voľbách sú podľa poslanca na zvážení vedenia KDH. „Uvidíme, čo prinesie doba, či budem kandidovať, či mi dá KDH dôveru,“ skonštatoval Janckulík. Zároveň však priznáva, že on sám by záujem mal. „Mal by som záujem, lebo politika na krajskej úrovni je dobrá, keď je prepojená aj s národnou,“ poznamenal uzavrel.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info