fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Loď s migrantmi podľa prokuratúry pravidlá bezpečnosti neporušila

ilustračné foto, tasr

Talianska prokuratúra nenašla porušenie zákona v prípade lode s migrantmi, ktorej talianska pobrežná stráž v piatok nepovolila vyplávať zo sicílskeho prístavu Catania. Informovala o tom v sobotu agentúra DPA.

Pobrežná stráž ako dôvod uviedla porušenie pravidiel bezpečnosti. Prokuratúra podľa sobotňajšej správy našla nezrovnalosti ohľadom spôsobilosti lode na plavbu, ale nepotvrdila žiadne porušenie zákona.

Úrad prokurátora však začal vyšetrovanie v súvislosti s ilegálnou imigráciou. Cieľom je identifikácia pašerákov ľudí, ktorí zabezpečili transport migrantov ešte pred tým, ako sa títo nalodili na loď patriacu mimovládnej organizácii.

Záchranná loď Sea Watch 3, patriaca nemeckej mimovládnej organizácii a plaviaca sa pod vlajkou Holandska, čakala pri pobreží Sicílie od 25. januára a na palube mala ľudí zachránených ešte 19. januára v Stredozemnom mori pri brehoch Líbye. Nakoniec plavidlo dostalo povolenie zakotviť v pobrežnom meste Catania, keďže ďalších šesť krajín EÚ súhlasilo, že si ich prerozdelí.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info