HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Izrael oznámil, že zneškodnil raketu vypálenú zo Sýrie

Jeruzalem 20. januára (TASR) – Izraelská protivzdušná obrana zostrelila v nedeľu nad Golanskými výšinami raketu vypálenú zo Sýrie. Oznámila to izraelská armáda po tom, ako Damask obvinil Izrael z leteckého útoku na juhu krajiny, informuje agentúra AFP. 

Izraelská armáda vo vyhlásení uviedla, že raketu krátko po jej vypálení zneškodnil nad Golanskými výšinami systém protivzdušnej obrany Železná kupola (Kipat barzel).

Hovorca armády pre AFP povedal, že raketa bola vystrelená zo Sýrie. Bližšie podrobnosti bezprostredne neposkytol.

Sýrska štátna agentúra SANA, ktorá sa odvolala na zdroj z prostredia armády, informovala, že sýrska protivzdušná obrana reagovala na útok izraelského letectva na juhu krajiny. Systém protivzdušnej obrany „zabránil izraelským lietadlám zasiahnuť svoje ciele na juhu“ Sýrie, píše SANA.

Riaditeľ Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii Rámí Abdal Rahmán uviedol, že rakety dopadli južne od sýrskej metropole Damask neďaleko Kiswe. Tam sa nachádzajú stanovištia a skladiská jednotiek Iránu a libanonského militantného hnutiu Hizballáh, bojujúcich v sýrskej vojne na strane tamojšej vlády. Podľa Rahmána nie je zrejmé, či boli sklady pri náletoch zasiahnuté.

Izrael zatiaľ neposkytol žiadne vyjadrenie, podobné útoky v minulosti však komentoval iba zriedkavo.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info