HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Explózia na poškodenom potrubí v Mexiku si vyžiadala už 79 obetí

Ilustračný obrázok

Mexiko 20. januára (TASR) – Na 79 stúpol počet mŕtvych po piatkovej mohutnej explózii a následnom požiari v okolí zlodejmi poškodeného palivového potrubia v strednej časti Mexika. Najmenej 74 ďalších osôb utrpelo ťažké popáleniny a desiatky ľudí sú naďalej nezvestné. V nedeľu o tom informovala agentúra Reuters.

Tragédiu údajne spôsobili zlodeji, ktorí navŕtali potrubie. Na miesto sa následne zbehli ľudia z okolia, aby si do prinesených nádob nabrali z vytekajúceho paliva.

Incident sa odohral v piatok v blízkosti mesta Tlahuelilpan v štáte Hidalgo.

Podobnú udalosť hlásili v ten istý deň aj zo susedného štátu Querétaro, kde pre zámerné poškodenie potrubia vypukol rozsiahly požiar v úseku pri meste San Juan del Río.

V sobotu bola v dôsledku piatkového nešťastia väčšina čerpacích staníc v Tlahuelilpane zatvorená.

Nový mexický prezident Andrés Manuel López Obrador, ktorý sa úradu ujal 1. decembra 2018, sa zaviazal, že bude bojovať proti podobným krádežiam.

Za prvých desať mesiacov roku 2018 bolo zaznamenaných 12.581 prípadov krádeže pohonných hmôt po poškodení potrubia. Vláda v súvislosti s tým vyslala do terénu 3200 príslušníkov námornej pechoty, aby hliadkovali v blízkosti rafinérií a ich infraštruktúry. Nové vedenie štátu chce tiež uprednostňovať prepravu ropných produktov cisternovými vozidlami – naráža však na ich nedostatok.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info