HLAVNÝ DENNÍK
NÁZORY

Glosa Vladimíra Palka: Myšlienka, že by Mikloško mal odstúpiť a podporiť Čaučíka, je absurdná

Vladimír Palko. FOTO TASR: Martin Baumann

V TASR prebehla dnes aj táto správa: „V KDH opäť uvažujú o tom, či by do marcových prezidentských volieb nepostavili Mariána Čaučíka, o ktorom uvažovali od začiatku. Chcú hovoriť s OĽaNO.“

Čaučík by sa podľa ďalšieho člena KDH údajne mohol dohodnúť s Františkom Mikloškom, aby ho Mikloško podporil. „Asi aj preto, že KDH by vedelo ponúknuť Vladimírovi Palkovi kandidatúru na ich kandidátke do europarlamentu,“ vysvetlil.“, toľko správa TASR.

Myslím si o tom týchto pár vecí:

1. Vysvetlenie, prečo sú niektorí ľudia schopní uvažovať o najkrkolomnejších nápadoch ako nepodporiť Mikloška, hoci podporiť ho by bolo úplne prirodzené, je toto: Politická bezúhonnosť Františka Mikloška je pre nich zdroj frustrácie, keď si len spomenú na všetky svoje trápnosti a zlyhania, ktorých sa dopustili a ktorými dostali kresťanskú demokraciu na dno.

2. Marián Čaučík by mal byť opatrnejší. KDH o ňom síce rok hovorí ako o možnom prezidentskom kandidátovi, ale rok nám ho všetkým ukazuje v jedinej role akéhosi joja na gumičke, ktorého podľa potreby raz vymrští do popredia, aby ho vzápätí skrylo v dlani. S dobrými menami ľudí sa takto nenarába.

3. Myšlienka, že by Mikloško mal odstúpiť a podporiť Čaučíka, je absurdná. Rovnako ako nápad, že by som mal na to pristúpiť i ja tým, že by som prijal miesto na kandidátke do europarlamentu. V tom návrhu je aj niečo zákerné. Mikloško sa má niečoho vzdať, aby som ja niečo získal. Zabudnite na to. O miesto na kandidátke KDH nestojím. A žiadam funkcionárov KDH, aby s mojím menom nenarábali.

4. Mikloško bude kandidovať za prezidenta. Či s podporou KDH alebo bez nej. Bude kandidovať preto, lebo je to riešenie v tejto vládno-opozičnej politickej hrôze, ku ktorej prispievajú svojím nihilizmom aj kresťania.

5. V kresťanskej demokracii uverili mnohí, že všetky nazhromaždené hriechy a zlyhania možno vyriešiť tak, že niekto niekomu niečo ponúkne. Peniaze a prebendu. Jedni vyvolávajú ceny. Druhí iba mlčia, lebo za svoje mlčanie už majú sľúbenú odmenu.

Nakoniec, jedna dobrá správa je, že sa dá na tom všetkom schuti zasmiať.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info