HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA

Union poisťovňa výrazne posilnila v minulom roku svoje postavenie na…

Pexels

Bratislava 16. januára (TASR-OTS) – Okrem toho, že Union poisťovňa patrí k priekopníkom a expertom na kvalitné cestovné poistenie, v minulom roku významne rástla aj vo všetkých ostatných segmentoch neživotného poistenia. Výsledky za rok 2018 to jednoznačne potvrdzujú. V roku 2018 Union poisťovňa zaznamenala nárast v poistení majetku, v poistení zodpovednosti za škodu, v cestovnom poistení a aj v poistení motorových vozidiel. K výraznému nárastu tak prakticky došlo v celom portfóliu neživotného poistenia, ktoré narástlo o 11% oproti roku 2017.

Úspešne sa darilo poisteniu majetku, kde predpis poistného vzrástol o 15%. Pritom poistný trh v tomto segmente vzrástol za prvé tri štvrťroky 2018 len o necelé 2%. „Ľudia svoje majetkové poistné zmluvy nemenia často, zvyknú byť v tomto segmente lojálnejší k poisťovni, a preto 7-násobný rast oproti trhu je mimoriadny úspech“, uviedol Tomáš Kalivoda, riaditeľ komerčného poistenia a člen predstavenstva Union poisťovne. Ako ďalej dodal, v segmente poistenia zodpovednosti za škodu sa Union poisťovni podarilo narásť až o 9%, kým trh narástol len o necelých 5%. Toto poistenie je predovšetkým určené podnikateľom a aj táto skupina zákazníkov považuje Union za stále dôveryhodnejšieho partnera v oblasti poistenia.

Veľmi dobré výsledky za rok 2018 sa tiež dosiahli v poistení motorových vozidiel. V segmente PZP dosiahla Union poisťovňa nárast 10% a v havarijnom poistení bol zaznamenaný nárast až o 16%. Oba segmenty v rámci trhu narástli iba o 9% za prvé tri štvrťroky 2018 oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho kalendárneho roka. V poistení motorových vozidiel sa v roku 2018 podarilo výrazne znížiť škodovosť, čo bolo jedným z hlavných cieľov Unionu za uplynulý rok. Vlajková loď neživotného poistenia Unionu, cestovné poistenie, narástlo v roku 2018 o 8% a to predovšetkým vďaka úspešnému priamemu predaju cez internet. Union poisťovňa sa tak každým dňom stáva silnejším hráčom vo všetkých segmentoch na trhu neživotného poistenia.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info