V Bratislave na Dlhých dieloch spadla časť oporného múru, evakuácia nebola nutná
14 | 01 | 2019 I

Bratislava 14. januára (TASR) - Na Ulici Ľudovíta Fullu v bratislavskej Karlovej Vsi došlo počas noci k čiastkovému zosunu svahu a následne oporného múru v blízkosti bytového domu. Na mieste boli záchranné zložky i statik, evakuácia však nebola potrebná. TASR o udalosti na Dlhých dieloch informoval hovorca Karlovej Vsi Branislav Heldes.


"O 11.00 h sa na magistráte uskutoční zasadnutie krízového štábu," uviedol. Mestská časť prostredníctvom svojho webu i sociálnej siete oznamuje, že na Ulici Ľudovíta Fullu došlo z bezpečnostných dôvodov k odstávke plynu.

Potvrdil to i hovorca  spoločnosti SPP - distribúcia Milan Vanga. "Plynovod nie je poškodený, v prípade väčšiny odberateľských miest bude distribúcia obnovená už v priebehu dneška," oznámil. Polícia v prípade informovala, že následkom zosuvu časti oporného múru došlo k poškodeniu viacerých motorových vozidiel.

 

Oporný múr sa zrútil aj medzi rodinnými domami v Novom Meste


 

Bratislava 14. januára (TASR) – Okrem časti svahu a oporného múru, ktoré sa zosunuli v blízkosti bytového domu na Ulici Ľudovíta Fullu v bratislavskej Karlovej Vsi, došlo v nedeľu (13.1.) večer k podobnému prípadu i na Vančurovej ulici v mestskej časti Nové Mesto.


"Približne v rovnakom čase, teda pred 21.00 h, sa zrútil oporný betónový múr postavený medzi dvomi rodinnými domami," informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Michal Szeiff.

Zosuv poškodil zaparkované osobné auto, ako aj plynovú prípojku. "Nakoľko poškodením plynovej prípojky došlo k úniku plynu, bolo potrebné plyn odstaviť," dodal Szeiff. K zraneniu osôb nedošlo.

Okolnosťami tejto udalosti sa v súčasnej dobe zaoberá príslušný útvar v pôsobnosti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III.