HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Vozovky sú zjazdné, miestami treba rátať s čerstvým až kašovitým snehom

TASR

Bratislava 12. januára (TASR) – Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú aktuálne zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, miestami je na ňom čerstvý kašovitý až utlačený sneh. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk. V okolí Prešova sa vytvárajú snehové jazyky a záveje, pre silné sneženie je v okrese Čadca zhoršená viditeľnosť.

Vplyvom silného vetra sa vytvárajú snehové jazyky a záveje na ceste I. aj III. triedy v lokalite Lipany, Buková, na ceste I/66 v sedle Besník a na cestách nižších tried v okresoch Prešov a Sabinov.

Pre silné sneženie je dohľadnosť do 100 m v lokalitách Svrčinovec, Čierne – Polesie, Skalité, Čadca a Svrčinovec. Snehové reťaze pre vozidlá nad 3,5 t sú potrebné na ceste II/558 Stakčín – Ulič a pre všetku dopravu na ceste II/584 Srdiečko – Bystrá.

Na úsekoch diaľnice D1 Hybe – Východná – Važec a D3 Svrčinovec – Poľana – Skalité je čerstvý alebo kašovitý sneh. Na úsekoch RC R3 Trstená – Tvrdošín a R4 Svidník treba miestami rátať s kašovitým snehom.

Utlačený sneh sa nachádza na cestách II/584 Srdiečko – Bystrá, na cestách II.- III. tried v okresoch Žiar nad Hronom a Stará Ľubovňa a na cestách III. tried v obvodoch Nižná Šebastová, Námestovo a Spišská Stará Ves. Miestami zľadovatený sneh je na cestách v okrese Rimavská Sobota a na cestách III. triedy v obvodoch Turčianske Teplice a Hnúšťa.

Všetky horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý utlačeným, kašovitým alebo čerstvým snehom. Na priechode Zbojská je miestami zľadovatený sneh.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info