HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Po nehode na D1 namerali vodičovi v dychu takmer tri promile alkoholu

Pexels

Bratislava 9. januára (TASR) – Po utorkovej (8.1.) nehode na D1 namerali policajti v dychu vodiča 2,96 promile alkoholu. K udalosti došlo v utorok v noci krátko po 1.35 h na diaľnici D1 v smere zo Senca do Trnavy. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

„Pri prechádzaní uvedeného úseku pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy najmä svojim schopnostiam a poveternostným podmienkam, dostal s vozidlom šmyk, následkom ktorého zišiel s vozidlom do priekopy, kde narazil do dopravnej značky,“ ozrejmila.

Škodu spôsobenú na vozidle vyčíslili na 2000 eur a na dopravnom značení 150 eur. V tomto prípade hrozí 33-ročnému vodičovi z okresu Senec trest odňatia slobody na jeden rok. „Po vykonaní všetkých potrebných úkonov bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Vec sa realizuje v tzv. superrýchlom konaní,“ doplnila.

Polícia v tejto súvislosti v novom roku opäť apeluje na vodičov, aby si za volant nesadali pod vplyvom alkoholu. „Alkohol v tele vodiča znižuje schopnosť sústrediť sa a správne a v čas reagovať na situáciu v cestnej premávke. Vodiči, pamätajte, že jedno nesprávne rozhodnutie môže ovplyvniť nielen váš život, ale aj životy nevinných ľudí,“ zdôraznila hovorkyňa.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info