HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Podnikateľ Marian Kočner zostáva vo väzbe. Súd zamietol jeho sťažnosť.

TASR

Obhajca obvineného Mariana K. Martin Pohovej sa zatiaľ k utorkovému rozhodnutiu senátu NS SR pre TASR vyjadriť nevedel. Nepozná totiž obsah a ani písomné zdôvodnenie utorkového rozhodnutia odvolacieho súdu.

„Na ŠTS, pracovisko Banská Bystrica, bol 12. decembra prokurátorom ÚŠP Generálnej prokuratúry SR podaný návrh na rozhodnutie o zmene dôvodov väzby u obvineného M. K., ako aj návrh na predĺženie lehoty väzby u obvineného M. K.,“ informovala v polovici decembra hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Podanie spomínaného návrhu na ŠTS pre TASR následne potvrdil aj prokurátor ÚŠP Ján Šanta. Návrh, ako uviedol, podal 11. decembra.

Obvinený Marian K. je vo väzbe v spomínanej kauze tzv. televíznych zmeniek za takmer 70 miliónov eur. Na Mariana K. a exministra hospodárstva a bývalého riaditeľa televízie Markíza Pavla R. (Pavol R. je v súčasnosti obvinený aj s ďalšími troma osobami zo slovenského podsvetia z pokusu o vraždu svojej bývalej spoločníčky Silvie Volzovej, pozn. TASR) podala TV Markíza trestné oznámenie za údajné falšovanie cenných papierov a marenie spravodlivosti. Pravosť zmeniek súkromná televízia spochybňuje od začiatku sporu.

MIMORIADNA SPRÁVA: Kočner zostáva za mrežami v sprísnenej väzbe

Argumentuje, že sporné zmenky neboli nikdy zaznamenané v jej účtovníctve ani v účtovníctve spoločností, ktoré údajne zmenky vlastnili predtým, ako malo dôjsť k uplatneniu podvodných nárokov.

O väzobnom stíhaní podnikateľa rozhodol 28. júna Najvyšší súd SR. Marian K. sa aktuálne nachádza vo väzení v Banskej Bystrici. Predtým bol vo väzbe v Bratislave a Leopoldove.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info