HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Po raketovom útoku z pásma Gazy zaútočil Izrael na pozície Hamasu

TASR

Jeruzalem 7. januára (TASR) – Izraelské vzdušné sily v reakcii na raketový útok na židovský štát zasiahli v pondelok v pásme Gazy pozície radikálneho palestínskeho hnutia Hamas.

Izrael uviedol, že jeho terčom bol tábor militantov na severe pásma Gazy. Stalo sa tak krátko raketovom útoku z pásma Gazy na juhoizraelské mesto Aškelon. Raketu zneškodnil systém protivzdušnej obrany Železná kupola (Kipat barzel).

Žiadna zo strán nehlásila zranených, informovala agentúra AP.
Izraelská armáda tvrdí, že Hamas je zodpovedný za všetky raketové útoky z pásma Gazy, nad ktorým prevzal kontrolu v roku 2007.

Izrael a hnutie Hamas v novembri 2018 vďaka prímeriu sprostredkovanému Egyptom odvrátili svoju štvrtú vojnu za posledné desaťročie.
Prímerie ukončilo dvojdňové intenzívne raketové útoky na Izrael – najintenzívnejšie od 50-dňovej vojny z roku 2014 – a izraelské nálety na túto oblasť.

Palestínski militanti vypálili v novembri 2018 z pásma Gazy na Izrael približne 460 rakiet a mínometných granátov. Izraelská armáda uskutočnila letecké útoky na približne 160 cieľov v tejto pobrežnej enkláve.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info