HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA

Japonsko zavádza novú turistickú daň z „odchodu“

Pixabay

Tokio 7. januára (TASR) – Japonsko začalo v pondelok vyberať od každého, kto opúšťa krajinu, tzv. daň z odchodu vo výške 1000 jenov (8,12 eura). Cieľom tohto opatrenia je získať finančné prostriedky na rozvoj domáceho cestovného ruchu.

Medzinárodná turistická daň sa bude vzťahovať na všetkých bez ohľadu na štátnu príslušnosť od podnikateľov až po dovolenkárov starších ako dva roky a bude sa pripočítavať k cene leteniek.

Vláda chce využiť odhadovaný príjem vo výške 50 miliárd JPY z novej dane na zlepšenie turistickej infraštruktúry. Napríklad na zrýchlenie imigračných procesov na letiskách a tiež na povzbudenie návštevníkov, aby preskúmali aj oblasti mimo tradične obľúbených destinácií, ako sú Tokio a Kjóto.

Japonsko považuje medzinárodných turistov za nový pilier hospodárskeho rastu.
Odhaduje sa, že v roku 2018 navštívilo Japonsko viac ako 30 miliónov cudzincov, čo je nový rekord, vďaka neustálemu prílevu turistov z Ázie, najmä z Číny, Južnej Kórey a Taiwanu.
Cieľom vlády v Tokiu je zvýšiť počet návštevníkov na 40 miliónov do roku 2020, keď sa v Tokiu budú konať olympijské hry.
(1 EUR = 123,20 JPY)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info