HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V uliciach Bratislavy sa po prvý raz uskutoční Trojkráľový sprievod

TASR

Bratislava 6. januára (TASR) – Aktuálny 24. ročník koledníckej akcie Dobrá novina sa blíži ku koncu. V mnohých obciach budú koledníci navštevovať rodiny počas sviatku Zjavenia Pána, ktorý pripadá na 6. januára. Pri tejto príležitosti sa v nedeľu v Bratislave uskutoční aj prvý Trojkráľový sprievod. TASR o tom informoval projektový manažér Jozef Magda z eRko – Hnutia kresťanských spoločenstiev detí, ktoré kolednícku akciu organizuje.

„Zraz bude o 14.30 h pri Trojičnom stĺpe na Rybnom námestí, odkiaľ budú prítomní nasledovať hudbu a malých ‚hviezdonoscov‘. Na ceste ich bude čakať množstvo prekvapení. Budú pritom, keď pastieri stretnú troch kráľov a keď sa v uličkách a na námestiach bratislavského Starého Mesta rozohrá príbeh spred dvoch tisícročí,“ priblížil Magda. Mená troch kráľov – Gašpara, Melichara a Baltazára si verejnosť bude môcť pripomenúť ich iniciálami na medovníkoch vo forme bratislavského hradu.

„Koledníci Dobrej noviny sa stretnú aj s ministerkou školstva Martinou Lubyovou. V pondelok 7. januára jej zakoledujú a zavinšujú deti a mladí ľudia zo Šale,“ povedal Magda. Symbolickou bodkou za 24. ročníkom Dobrej noviny bude tradičná návšteva Prezidentského paláca. „Prezident SR Andrej Kiska prijme v utorok 8. januára tri kolednícke skupinky z Brusnice, Kysuckého Nového Mesta a Podunajských Biskupíc,“ uzavrel Magda.
Vyzbierané finančné prostriedky z 24. ročníka Dobrej noviny budú určené pre deti, mladých ľudí a vdovy v Ugande.

Tradičnú kolednícku akciu Dobrá novina organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí v spolupráci s katolíckymi farnosťami v približne 1280 mestách a obciach na celom Slovensku. V 23. ročníku sa do nej zapojilo 24.297 koledníkov v 2522 skupinkách, ktorí spolu navštívili 65.938 rodín. Celkový výnos predstavoval viac ako 1.113.639 eur.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info