HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Tropická búrka Pabuk v Thajsku nespôsobila väčšie škody

TASR

Bangkok 5. januára (TASR) – Bez rozsiahlejších následkov sa zaobišiel prechod tropickej búrky Pabuk cez územie Thajska, kde úrady predtým varovali pred silným vetrom, vlnobitím a záplavami. V sobotu výstrahu opäť odvolali a búrku prekategorizovali na tropickú tlakovú níž, informovala tlačová agentúra DPA.

Víchrica a prudký dážď zasiahli aj viacero ostrovov vyhľadávaných dovolenkármi, pričom z niektorých miest hlásili vyvrátené stromy, strhnuté strechy a výpadky v dodávkach elektriny. Objavili sa i záplavy, následky však nezodpovedajú očakávanému rozsahu.

Premávka leteckých a trajektových liniek využívaných turistami má byť v priebehu víkendu obnovená.
Tropická búrka Pabuk zasiahla južné Thajsko v čase vrcholiacej dovolenkovej sezóny. Z tamojších dovolenkových rajov už od začiatku tohto týždňa odišli do bezpečia tisíce ľudí. Vláda uzavrela dve veľké letiská, obmedzila námornú dopravu a pripravila pre ľudí žijúcich hlbšie vo vnútrozemí náhradné prístrešky.

Meteorológovia predpokladali, že Pabuk bude najničivejšou tropickou búrkou, aká zasiahla Thajsko od roku 1989. V tomto roku si tajfún Gay vyžiadal 800 mŕtvych.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info