HLAVNÝ DENNÍK
NÁZORY

PUTIN NOVOROČNE TRUMPOVI: Moskva je pripravená na „najrozsiahlejšie“ rozhovory

Zdroj foto: Politico

Vladimir Putin povedal v novoročnom vyhlásení, že Moskva je pripravená otvoriť rozhovory s Washingtonom o „najrozsiahlejšom programe“ na zabezpečenie globálnej bezpečnosti, uviedla v nedeľu kancelária ruského prezidenta. Informuje portál POLITICO.

Putinov odkaz americkému náprotivkovi bol súčasťou  súhrnu pozdravov vodcom a lídrom celého sveta , od Abcházska po Vietnam.

„Vladimir Putin zdôraznil, že vzťahy medzi Ruskom a USA sú najdôležitejším faktorom pri zabezpečovaní strategickej stability a medzinárodnej bezpečnosti a opätovne potvrdil, že Rusko je otvorené dialógu so Spojenými štátmi o najrozsiahlejšom programe,“ uviedla kancelária ruského prezidenta.

Trumpa medzitým doma obvinili republikáni a demokrati ako aj niektorí kritici zo zahraničia, že sledujepríliš mäkkú líniu voči Rusku. Americké spravodajské agentúry obvinili Moskvu zo zasahovania do prezidentských volieb v roku 2016 s cieľom podporiť Trumpa do Bieleho domu. Trump opakovane odmietol akúkoľvek tajnú dohodu medzi jeho volebným týmom a Moskvou.

V poslednej dobe sa Trump stretol s kritikou pre rozhodnutie o odchode amerických vojakov zo Sýrie – krok, ktorý kritici tvrdia, že poskytne Rusku veľkú výhodu na Blízkom východe.

Vo svojom posolstve Sýrskemu prezidentovi Bašarovi al-Assadovi Putin „zdôraznil, že Rusko bude naďalej poskytovať všetku pomoc vláde a obyvateľom Sýrie v boji proti terorizmu a snahám o ochranu štátnej suverenity a územnej celistvosti“, píše v novoročnom posolstve ruský prezident. Ruský vodca prial sýrskému ľudu najskorší  návrat do pokojného a prosperujúceho života.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info