HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Po výbuchu plynu v Rusku sú už štyria mŕtvi, osud 68 ľudí je stále neznámy

TASR

Moskva 31. decembra (TASR) – Pri zrútení domu v ruskom meste Magnitogorsk zahynuli v pondelok najmenej štyri osoby, pričom osud 68 obyvateľov budovy ostáva naďalej neznámy. Pre agentúru Interfax to uviedli predstavitelia tlačového oddelenia úradu gubernátora Čeľabinskej oblasti.

„V dome malo registrovaný pobyt 111 ľudí a deväť ďalších si tam prenajímalo byt – celkovo 120 ľudí. Známy je nám osud 52 ľudí. Z nich štyria zahynuli, 16 boli evakuovaní, z toho sedem detí. Hospitalizovaní boli štyria ľudia, z toho dve deti. Ďalších 28 ľudí sa spojilo so záchranným štábom,“ vyhlásili predstavitelia tlačového oddelenia.

Neznámy tak ostáva ešte osud 68 ľudí. Na mieste katastrofy pracujú pri teplote mínus 18 stupňov Celzia stovky záchranárov. Ruský prezident Vladimir Putin vyslal v súvislosti s kritickou situáciou do oblasti ministra pre mimoriadne situácie krízových situácií Jevgenija Ziničeva a ministerku zdravotníctva Veroniku Skvorcovovú.

K zrúteniu budovy v meste Magnitogorsk došlo v pondelok v ranných hodinách. Za príčinu nešťastia označili predstavitelia miestnej administratívy výbuch plynu v dome. Magnitogorsk leží v Čeľabinskej oblasti na rieke Ural.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info