HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Svätý Otec sa poďakoval za pozdravy, ktoré dostal k Vianociam

Na sviatok sv. Štefana sa pápež František poďakoval za všetky pozdravy, ktoré dostal k Vianociam z celého sveta. Urobil tak pri stretnutí s veriacimi pri poludňajšej mariánskej modlitbe. Za 25-tisícovej účasti na Námestí sv. Petra pápež v úvodnom príhovore dal svätého prvomučeníka všetkým za vzor odovzdanosti do Božích rúk a odpúšťania.

Po spoločnej modlitbe Anjel Pána a udelení apoštolského požehnania sa Svätý Otec poďakoval za všetky pozdravy, ktoré dostal k Vianociam. Prihovoril sa týmito slovami:

„Drahí bratia a sestry, pozdravujem vás všetkých, pútnikov, ktorí prichádzate z Talianska aj z rozličných ďalších krajín. Znovu vám želám, aby kontemplácia Dieťaťa Ježiša, srdca a centra vianočných osláv, vo vás vzbudila postoje bratstva a vzájomného podelenia sa v rodinách i v spoločenstvách.

V týchto dňoch som dostal mnoho blahoprianí z Ríma, aj z iných častí sveta. Nedokážem odpovedať každému, ale modlím sa za všetkých. A tak chcem dnes vyjadriť vám i všetkým moju úprimnú vďaku, predovšetkým za dar modlitby, ktorú mnohí z vás prisľúbili. Veľká vďaka!

Požehnaný sviatok svätého Štefana – a prosím,  nezabudnite sa za mňa modliť. Dobrú chuť k obedu a dovidenia!“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info