HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Valné zhromaždenie OSN prijalo uznesenie odsudzujúce porušovanie ľudských práv na Kryme

Valné zhromaždenie OSN prijalo rezolúciu Ukrajiny o porušovaní ľudských práv na Kryme. Podľa  RIA Novosti dokument, ktorý navrhol Kyjev, bol podporovaný 65 krajinami. Proti hlasovalo 27 delegácií vrátane Ruska, Bieloruska, Číny, Indie, Srbska, Sýrie, Južnej Afriky, Nikaraguy a Venezuely. 70 krajín sa zdržalo hlasovania. Informuje Kommersant.ru.

Na stretnutí Valného zhromaždenia stály predstaviteľ Ruska v OSN, Gennadij Kuzmin, uviedol, že dokument je „falošný“ a „bezvýznamný vo svojom obsahu“

„Toto uznesenie je mimoriadne politizované, založené na nepresných a sfalšovaných informáciách. Krym je miesto, kde žijú šťastní ľudia, pozývame všetkých, aby ich navštívili. Ruská federácia zaručuje ochranu práv a slobôd na celom území, vrátane Krymu,“ uistil Kuzmin.

Predtým výbor Valného zhromaždenia zaoberajúci sa hospodárskymi otázkami odmietol prideliť peniaze na vykonanie tohto rozhodnutia, čo v skutočnosti spôsobuje, že prijatie dokumentu nemá zmysel.

18. decembra Valné zhromaždenie OSN prijalo ukrajinské uznesenie o Kryme, ktoré vyjadruje „vážne znepokojenie nad postupnou militarizáciou Krymu“ okolo Čierneho a Azovského mora, ako aj ruských vojenských cvičení. Autori dokumentu tiež odsúdili otvorenie mosta cez Kerčskú prielivu.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info