fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

A. Danko vyzýva ľudí, aby chodili voliť

TASR

Bratislava 23. decembra (TASR) – Predseda Národnej rady SR a SNS Andrej Danko vyzýva ľudí, aby išli voliť najmä v budúcoročných eurovoľbách, ale aj v prezidentských voľbách. Trvá na tom, že SNS postaví svojho prezidentského kandidáta. Pokiaľ by predsedníctvo SNS vybralo jeho, pôjde o technickú kandidatúru. Dankov cieľ je totiž potiahnuť SNS ďalej a po parlamentných voľbách 2020 byť vo vláde silnejšia.

„Ak by predsedníctvo o mne rozhodlo, moja účasť bude technická. Môj cieľ je byť úspešný v roku 2020 a potiahnuť stranu ďalej. Moja ambícia je, aby nielen SNS obhájila, ale aby mala vo vláde väčší vplyv,“ vyhlásil v diskusnej relácii TA3 V politike.
Danko si tiež želá, aby v parlamentných voľbách, ktoré majú byť v roku 2020, ľudia nevolili šéfa Sme rodina Borisa Kollára, lídra OĽaNO Igora Matoviča a predsedu SaS Richarda Sulíka. Šéf SNS trvá na tom, že voči súčasnej vláde neexistuje alternatíva, s Richardom Sulíkom vylučuje aj kávu. „Nemá to zmysel,“ vyhlásil.

Danko zároveň vyzýva mladých ľudí, aby vstúpili do politiky, ak chcú meniť veci. „Kto viete, že by ste to robili lepšie, choďte. Chcite mať zodpovednosť a potom rozhodujte. Demonštrácie sú prejavom vôle, ale nemali by byť dôvodom na zmenu vlády,“ doplnil.
Zopakoval, že v niektorých veciach sa chce inšpirovať maďarským premiérom Viktorom Orbánom. Myslí napríklad podporu športu a kultúry, pozdáva sa mu aj nižšia daň z príjmu či vyplácanie dávky v nezamestnanosti cez obce. „Áno, sú veci, v ktorých to Orbán preháňa, ale má aj inšpiratívne nápady,“ doplnil.

Danko si zároveň myslí, že by sa štát mal zaoberať kontrolou médií. „Médiá by mali byť nezávislé od sponzorov, štátu a mať rovnaké pravidlá, a tie má nastaviť štát,“ uviedol s tým, že hovorí o rovnakých pravidlách pre digitálne médiá.
Šéf parlamentu vyzdvihol viaceré opatrenia, ktoré tento rok prešli, spomenul napríklad zmeny v zákone o politických stranách či rekreačné poukazy. Opätovne sa zastával osobitného odvodu pre obchodné reťazce.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info