HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Polícia obvinila takáčovca Csabu Dömötora a ďalšie dve osoby v kauze ovplyvňovania svedkov

Martin Mikulec (vľavo) a František Böhm z gangu takáčovcov. Ani jeden z nich už nie je nažive. Zdroj HD

Polícia obvinila takáčovca Csabu Dömötora a ďalšie dve osoby v kauze ovplyvňovania svedkov. Agentúre TASR to potvrdil šéf Krajskej prokuratúry v Bratislave Rastislav Remeta

Povedal, že v utorok bol zadržaný Csaba Dömötor zo zločineckej skupiny takáčovci. Bol aj vypočutý. „Dozorový prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava v súčasnosti na podklade vyšetrovacieho spisu preskúmava zákonnosť a odôvodnenosť uznesenia vyšetrovateľa o vznesení obvinenia,“ uviedol Remeta. Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie trom osobám pre zločin marenia spravodlivosti, zločin krivej výpovede a krivej prísahy.

Miliónový škandál: Pokutu za klientelizmus dvorného advokáta OĽaNO zaplatíme všetci, varuje Šutaj Eštok

Zaistené nemali byť a ani neboli žiadne osoby z prostredia polície ani prokuratúry. V súčasnom štádiu trestného konania nie je podľa Remetu možné poskytnúť ďalšie informácie.

Informácia o obvinení troch osôb v súvislosti s ovplyvňovaním svedkom prichádza po týždňoch trvajúcich mediálnych informáciách a špekuláciách o tom, že do tejto trestnej činnosti mali byť zapojení policajti a prokurátori. Obvinenie člena gangu takáčovcov a vyhlásenie krajského prokurátora Remetu, že vo veci nebol obvinený ani prokurátor, ani policajt, vnášajú do celej situácie ešte väčší zmätok.

Len včera sa začala šíriť informácia, že údajne sa mala pripravovať zaisťovacia akcia proti špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi, jeho ďalším podriadeným a vyšetrovateľom NAKA. Túto správu všetci zainteresovaní dementovali.

Je to oficiálne: Očkovanie detí je nezmysel. „Pokiaľ nejde len o kšeft,“ podotýka Uhrík

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info