HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

USA „potrebujú“ dobré vzťahy s Ruskom, upozorňuje Trump

Americký prezident Donald Trump (vpravo) a ruský prezident Vladimir Putin si podávajú ruky počas bileterálneho stretnutia / TASR (AP)

„Keď som bol prezidentom, získal som si rešpekt ruského prezidenta Putina a aj Ruska,“ pripomína Trump. Uviedol Gazeta.ru.

Bývalý prezident USA Donald Trump pred pripravovaným stretnutím súčasnej hlavy štátu Joea Bidena s ruským prezidentom Vladimirom Putinom pripomenul, že „úcta zo strany Ruska a jeho prezidenta je pre USA mimoriadne dôležitá“. Jeho vyjadrenie zverejnil The Hill.

„Keď som bol prezidentom, mal som vynikajúce a veľmi produktívne stretnutie vo fínskom hlavnom meste Helsinky s ruským prezidentom Vladimírom Putinom. Napriek tomu, že o ňom hlavné médiá v USA informovali zväčša falošne, získal som si rešpekt prezidenta Putina a aj Ruska,“ uviedol Trump.

Mainstream zase dostal od prieskumu na frak: Väčšina občanov EÚ nepovažuje Rusko za nepriateľa

Obraz „zlého Ruska“ vytvorila podľa Trumpa Demokratická strana

Trump pripomenul, že sa mu to podarilo napriek tomu, že Demokratická strana predtým „usilovne a cielene“ vytvorila v USA obraz Ruska ako hrozby pre národnú bezpečnosť krajiny.

Stretnutie Vladimira Putina a Joea Bidena je naplánované vo švajčiarskej Ženeve na 16. júna 2021. Konať by sa malo vo vile La Grange.

Kremeľ a Biely dom už predbežne potvrdili hlavné témy rokovania. Malo by ísť hlavne o hackerské útoky na informačné systémy, situáciu na Ukrajine a dodávky humanitárnej pomoci do Sýrie. Obaja prezidenti by mali hovoriť aj o jadrovej dohode týkajúcej sa Iránu.

Putin: „Väčšina Ukrajincov je inteligentná a odmietne vstup do NATO. Nechcú byť krmivo pre delá“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info