HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Matovičova skupinka“ pod tlakom inšpekcie: Pár súčasných papalášov sa poriadne zapotí, tuší Šutaj Eštok

Foto / TASR

Inšpekcia ide po Matovičovej policajnej skupinke! Poslanec NR SR Matúš Šutaj Eštok to napísal na svojom facebookovom účte v súvislosti s tajnou správou Slovenskej informačnej služby (SIS). V nej sa majú nachádzať údaje o skupine ovplyvňujúcej vyšetrovania a následne zámerne smerujúcej výpovede svedkov rôznych káuz.

Inšpekcia ministerstva vnútra začala konať. V Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) zhabala niekoľko vyšetrovacích spisov a dokumentov. „Deje sa tak v súvislosti s podozrením, že úzka skupinka policajtov a prokurátorov zneužíva vybraných zločincov a kriminálnikov, aby vopred zmanipulovanými výpoveďami usvedčovali vláde nepohodlných ľudí. Konkrétne sa v tejto súvislosti hovorí o policajtovi Čurillovi a prokurátoroch Kyseľ, Repa a Šurek,“ zhrnul poslanec Hlasu.

Ten pokračoval pripomienkou, že hneď ako inšpekcia začala vyšetrovať vyššie spomenuté podozrenia, NAKA vykonala raziu v bydlisku šéfa policajnej inšpekcie Adriána Szabóa. „A keď býval šéf NAKA Zurian vypovedal, že za zločincom Makóm stojí v skutočnosti Matovič a že vydieral aj Hegera, vykopli dvere aj jemu. Tak vám držím palce čestní policajti z inšpekcie. Nebojte sa, nenechajte sa zastrašiť Matovičom, Hegerom a ich prisluhovačmi a celú vec poriadne vyšetrite. Keď vyjde pravda najavo, pár súčasných papalášov sa poriadne zapotí,“ tuší Eštok Šutaj.

Šutaj Eštok: Lučanského donútili zobrať si život a kajúcnici si letia súkromným letom do Dubaja

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info