HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Blaha: „Potrebujeme vládu, čo sa postaví za práva Slovákov! Ani sa nenazdáme a budú tu migračné kvóty“

Ľuboš Blaha/ Foto: SITA/Branislav Bibel
Nemecký minister zahraničných vecí vo vzťahu k rozhodovaniu v EÚ najnovšie tvrdí, že vraj treba zrušiť právo veta malých štátov. „Nemecko valcuje! Matovičových šaškov uvaria ako žaby – potrebujeme vládu, ktorá sa vie postaviť za práva Slovákov. Ináč sa ani nenazdáme a – nebudeme,“ varuje poslanec parlamentu za Smer-SD Ľuboš Blaha vo svojom statuse na sociálnej sieti.
„Všimnite si, čo najnovšie tvrdí nemecký minister zahraničných vecí vo vzťahu k rozhodovaniu v EÚ – vraj treba zrušiť právo veta malých štátov. Vraj malé štáty brzdia Európsku úniu,“ píše Blaha. Dodáva, že sa dláždi cesta pre to, aby nás úplne pohltili. Ani sa nenazdáme a budú tu migračné kvóty.
Partizáni sa v hrobe obracajú
Nemci si myslia, že je demokratickejšie, keď 80 miliónov má viac rozhodovacej sily ako 5 a pol milióna Slovákov. „Čiže nás budú ovládať Nemci a my máme byť šťastím bez seba. Tí, čo bojovali za našu slobodu v druhej svetovej vojne, sa musia v hrobe obracať,“ zamýšľa sa smerák.

Podľa Blahu skončíme ako Nové Mexiko v USA. Odtrhli, skolonizovali, pohltili. „Takto isto chceli uchmatnúť aj Kubu. Aj vtedy tvrdili, že v Amerike jej bude lepšie. Ale vlastenci ako Fidel či Che povstali za národnú suverenitu. A odolali,“ dodáva.

Chmelár: Migračná kríza v Európe? Riešením nie je pustiť ich sem, ale okamžite zastaviť vojny, dodávky zbraní…

 Ani sa nenazdáme a – nebudeme!
Poslanec verí, že aj u nás sa nájdu takí, čo budú chcieť našu slobodu predať za misu šošovice. „Heger s Korčokom a Čaputovou ešte aj našu zástavu premenia na čierno-zlato-červenú. Deutschland über alles.
Ani sa nenazdáme a – nebudeme.“

No podľa Blahu je ešte šanca sa proti tomu postaviť. Len Slovensko potrebuje novú vládu. To je podľa neho posledná nádej. „Matovičových šaškov uvaria ako žaby – potrebujeme vládu, ktorá sa vie postaviť za práva Slovákov. Za práva našich detí,“ uzavrel poslanec.

Anton Hrnko: Zúfalci slovenskej politiky trápne leštia kľučky v Budapešti

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info