HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

„Poletíš so mnou do vesmíru?“ Najbohatší muž sveta prekvapil svojho brata priamo pred kamerou

Jeff Bezos, zakladateľ amerického internetového obchodu Amazon / TASR

Keď spoločnosť Blue Origin budúci mesiac vypraví svoj prvý let s posádkou do vesmíru, chce pri tom byť aj jej majiteľ Jeff Bezos. Zakladateľ technologického gigantu Amazon a momentálne najbohatší muž planéty plánuje let absolvovať spoločne so svojím bratom Markom. Do kozmu ich odprevadí víťaz prebiehajúcej aukcie, informuje Aktuálne.

Vesmírna loď New Shepard by mala vzlietnuť 20. júla z púšte na západe štátu Texas. Podľa agentúry Reuters pôjde o precedens na ceste k novej ére súkromných ciest do vesmíru. „Chcem letieť, pretože je to vec, ktorú som chcel urobiť celý život. Je to dobrodružstvo, je to pre mňa veľká vec. Pozval som na tento prvý let svojho brata, pretože sme najbližší priatelia,“ povedal Bezos.

„Ani som nečakal, že mi povie, že poletí prvý – a keď ma potom požiadal, aby som letel s ním, bol som jednoducho ohromený,“ povedal Mark, ktorý bol viditeľne rozrušený, keď ho brat oslovil.

Pandémia alebo nie, šialenstvo online nakupovania tu zostane, predpovedá Amazon

Na okraj vesmíru

Let by mal trvať asi pol hodiny. Pôjde o takzvanú suborbitálnu misiu, pri ktorej sa loď dostane „na okraj vesmíru“. Tam si budú môcť pasažieri chvíľu užívať výhľad a stav beztiaže, než sa ich modul vráti späť na Zem.

Do dražby o posledné voľné miesto sa už zapojilo vyše 5000 ľudí z viac ako 100 krajín sveta. Najskôr mohli záujemcovia dva týždne predkladať ponuky s tým, že sumy nebudú zverejňované, v prebiehajúcej druhej fáze aukcie je zatiaľ najvyššou ponúknutou čiastkou 2,8 milióna dolárov.

Český súd rozhodol o nezákonnosti opatrení. Bude aj naša vláda odškodňovať zavreté prevádzky?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info