HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Tieto veci Slováci prestali počas pandémie nakupovať: Čo z toho ste vyradili aj vy?

Obchody sa dnes otvoria. Ilustračný obrázok © Shutterstock

V roku 2020 svet postihla pandémia koronavírusu, vďaka čomu sa ľudia prestali stretávať, zatvorili sa prevádzky a ľudia sa od seba začali dištancovať, aby vírus nešírili. Vďaka tomu tiež zvážili, čo je naozaj potrebné a čo nie. Toto je zoznam vecí, ktoré prestali Slováci nakupovať počas lockdownov, píše Pluska.

Energy drinky

Značnú stratu zaznamenal napríklad predaj energy drinkov. Počas lockdownov Slováci menej športovali a niektorí tiež prešli na prácu z domu, vďaka čomu si mohli pospať o čosi dlhšie.

Pochutiny

Menej návštev, stretávok či osláv zrejme zapríčinili aj pokles predaja voľnočasových snackov a sladkostí. Medzi ne sa radia čipsy, bonboniéry, ale aj chrumky či dezerty.

Plastové tašky

Pozitívnym dopadom pandémie je nepochybne pokles predaja plastových tašiek. Ten je možný pripísať uvedomelejšiemu zákazníckemu správaniu a väčšiemu používaniu viacnásobne využiteľných ekologických tašiek.

Už teraz máme najväčšiu DPH na potraviny v Európe! A on to chce ešte zvýšiť! Hnevá sa Miro Del

Žuvačky

Predpokladaným dôvodom poklesu predaja žuvačiek alebo mentoliek je povinné nosenie rúšok či respirátorov.

Voňavky a dezodoranty

Aj výrobcovia voňaviek a dezodorantov zostali nemilo zaskočení. Pravdepodobne je dôvodom menší styk s ľuďmi, či už v práci alebo na spoločenských akciách.

Dekoratívna kozmetika

Najvýraznejšiu zmenu podľa informácií vyššie uvedeného portálu zaznamenali drogérie. pokles dekoratívnej kozmetiky nevyvážil ani výrazne lepší predaj toaletných papierov či dezinfekcií a mydiel na ruky.

Fotografie v článku / Pixabay

Ak je vláde pohodlnejšie dovážať potraviny, zrušte poľnohospodárstvo! Hnevá sa Becík

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info