HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Dni USA ako svetového policajta sú zrátané

Ilustračný obrázok © IMDb

„Útok východoeurópskych Tabakí na Rusko možno považovať aj za prípravu na zamýšľané stretnutie Joe Bidena a Vladimíra Putina,“ myslí si ruský ekonóm Michail Chazin. Uviedol Tsargrad.tv.

Ruský ekonóm Michail Chazin zaznamenal v prejave ruského prezidenta Vladimíra Putina pri príležitosti Dňa víťazstva 2021 jasný signál pre USA. „Zaznela priama správa pre Západ, hoci hovoril o Veľkej vlasteneckej vojne. USA zostáva veľmi málo času,“ myslí si Chazin.

„USA zostáva len veľmi málo času. Schopnosť USA ovládať svet sa začne oslabovať,“ napísal ruský uznávaný ekonóm na svojom účte v sociálnej sieti Telegram.

Na scéne sú noví hráči

Podľa Chazina „málo času“ znamená v geopolitickej reči niekoľko mesiacov. Možno už len niekoľko týždňov. „Každopádne sa pozície USA už oslabili. A Vladimír Putin je jedným z mála, ktorý to chápe. Niektorí nájdu silu vzdialiť sa od súčasného svetového vládcu. Iní nie. Napríklad ruskí liberáli už svoju voľbu prezentovali počas osláv Dňa víťazstva,“ napísal Chazin.

Prečo veľvyslanectvo USA vyzvalo svojich občanov, aby urgentne opustili Rusko? (Vladimír Malyšev)

Podľa neho sa s oslabením USA objavili na geopolitickom poli noví hráči, v ktorých dlho nikto neveril. Preto je vízia budúcnosti ruského prezidenta taká dôležitá. Ten na rozdiel od ostatných verejne vyjadruje svoj postoj. A z tohto pohľadu je obzvlášť zaujímavé analyzovať jeho prejav z 9. mája 2021.

Rusko je „v tom“ opäť samé

Putin opätovne pripomenul, že najmä v prvých najťažších okamihoch Veľkej vlasteneckej vojny vzdoroval Sovietsky zväz nepriateľom v podstate sám. Nemal vtedy skutočných spojencov. „To sa dá vnímať dvoma spôsobmi,“ píše Chazin.

„A môžem sa zaručiť, že tí ľudia za oceánom, pre ktorých bol tento prejav určený, to pochopili celkom jednoznačne. A pochopili, že ide o reakciu na útok východoeurópskych Tabakí. Ten možno považovať aj za prípravu na nadchádzajúci rok. Na zamýšľané stretnutie Bidena a Putina,“ uzavrel ruský ekonóm.

Iba traja zo sto mladých ruských vojakov sa dožili konca 2. sv. vojny. Zahynulo 27 miliónov Rusov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info