HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Tisíce Britov vyšlo na terasy, no nastal problém: Dochádza pivo!

Ľudia sedia a popíjajú na letných terasách reštaurácií v štvrti Soho v centrálnom Londýne / TASR

V Anglicku sa epidemiologická situácia podstatne zlepšila, a tak po mesiacoch lockdownov zaplavili terasy podnikov tisícky návštevníkov. Vznikol však vážny problém. Britom dochádza pivo!

Vonkajšie priestory reštaurácií a barov sa v Anglicku otvorili už 12. apríla, v uplynulom týždni k nim pribudli aj terasy podnikov v Škótsku, Walese a Severnom Írsku. Slnečné počasie a mesiace v izolácii tak vyhnali tisíce smädných zákazníkov na terasy barov a reštaurácií, informuje Guardian.

Krčmári sprvu jasali, pretože dopyt bol enormný, no nakoniec museli uznať zlyhanie. Dôvodom bol nedostatok piva v celej Británii. Majitelia pivovarov sa obávajú, ako udržať krok s túžbou zákazníkov po pive, víne a destilátoch zoči-voči problémom dodávateľského reťazca a problémov s náborom zamestnancov.

Zostali prekvapení dopytom

Pivovar Five Points Brewery v Hackney bol šokovaný nárastom dopytu. Jeho predstaviteľ Jack Thomson uviedol: „Podniky nebudú úplne otvorené až do polovice mája a pri vonkajších priestoroch sme neočakávali taký veľký dopyt. Ale je vynikajúce, že bol taký, aký je.“

Testy PCR nemajú výpovednú hodnotu! tvrdia svorne WHO aj Švédsky zdravotný úrad

Piváreň Waterloo Tap v centre Londýna má bežne na sklade až 26 rôznych remeselných pív. V podniku, ktorý sa špecializuje práve na menšie pivovary, však minulý týždeň obmedzili výber na 15 pív – zvyšné došli.

Dopyt po pivách bol dokonca taký veľký, že sudy piva vozili počas večera autobusom do ich sesterskej pobočky pri stanici Euston.

Heineken údajne obmedzil predaj dvoch svojich pív, Birra Moretti a Amstel, a prinútil ho tak obmedziť dodávky na tri sudy na krčmu.

Slávny ruský astrológ predpovedá svet do r. 2040: Žiadne konce sveta, ale vedecký skok, koniec darwinizmu a revolúcia v komunikácii!

Tayler Connoll z firmy Deviant & Dandy uviedol: „Prvý týždeň sme si pripravili bledé pivo a zvyčajne by nám to vydržalo pár týždňov. Do piatich dní bolo však všetko vonku. Pivovar sme museli opäť naštartovať. Nechceme byť pivovarom, ktorý nemá žiadne pivo.“

Prvé týždne otvorených terás spôsobili, že pivovary nestíhajú vyrábať dostatok piva, aby uspokojili dopyt zákazníkov. Záujem je najmä o kvalitnejšie pivá z menších pivovarov či prémiové ležiaky.

Lekár v Holandsku odmieta očkovať vakcínou: „Zložil som prísahu a neviem, či vám to neuškodí“

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info