HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Prvomájová výzva Ivana Šimka adresovaná KDH: Vyveďme národ z biedy!

Ivan Šimko. FB (@Ivan Šimko)

„Na Sviatok práce, ktorý je tiež spomienkou na svätého Jozefa – robotníka, sa mi žiada napísať pár slov k tomu, čo robí a čo by malo robiť KDH v oblasti hospodárskej politiky. Politická formácia, ktorá chce meniť svoju krajinu, by v tom mala mať jasno.“ Citát Ivan Šimko.

Bývalý podpredseda vlády, bývalý minister vnútra a kresťanský demokrat srdcom aj dušou Ivan Šimko na sociálnej sieti vyzýva svoju stranícku „srdcovsku“ k tomu, aby „vyviedla národ z biedy“.

Ivan Šimko: „Parlament nemá robiť personálnu politiku v štátnej správe“

Reprofoto status FB (@Ivan Šimko)
Je to stále málo…

„KDH vo svojej najnovšej iniciatíve na túto tému hovorí, že ´prinesieme také prístupy, ktoré ho (hospodárstvo krajiny) ochránia a pomôžu mu rásť. Podporíme malé a stredné podniky, služby a cestovný ruch. V dobe rastúcej automatizácie a robotizácie procesov podporíme systematickú rekvalifikáciu pracovníkov.´ A ešte, že podporí striebornú ekonomiku. Nie je to trochu málo?“ Pýta sa Ivan Šimko.

Potrebujeme strhujúcu víziu

„V dobe, keď je národné hospodárstvo v dôsledku pandémie rozbité, potrebujeme strhujúcu víziu. Potrebujeme stratégiu, ako z tejto situácie náš ľud chceme vyviesť a pritom chrániť tak slobodu, ako aj dôstojnosť každého človeka. Je to náročná úloha hľadať cestu medzi liberálnym individualizmom a socialistickým kolektivizmom.“

Program sociálneho trhového hospodárstva

„Tak ako kedysi nemeckí kresťanskí demokrati vo svojej rozbitej krajine po vojne vytýčili program sociálneho trhového hospodárstva, vyhrali s ním voľby a hlavne vyviedli svoj národ z katastrofálnej biedy. To nie je práca pre politický marketing, ale pre skúsených, tvorivých a odvážnych politikov a národohospodárov.“ Naznačuje mnohé vo svojom statuse na sociálnej sieti Ivan Šimko.

(Medzititulky red. HD.)

Ex-vicepremiér Šimko: Je ťažké vychovávať deti k slušnosti pri správaní našich politikov

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info