fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

USA uznali, že zostava ruských Suchojov predstavuje budúcnosť vzdušných úderov

V popredí SU-70 (Ochotnik), za ním vpravo Su-57. Reprofoto YouTube (@Axx Military News)

Dvojica ruských stíhacích strojov Su-57 piatej generácie a ich krídelník, bezpilotné lietadlo SU-70 Ochotnik, by mohla nahradiť celú letku. Píše americká odborná publikácia Popular Science s odvolaním sa na vyhlásenie armádneho experta Pentagónu Samuela Bendetta.

Podľa publikácie táto okolnosť zmení ruské plánovanie vedenia vzdušných bojových akcií tak na úrovni celého vojenského ťaženia, ako aj v prípade konkrétneho súboja. Článok si všimol portá vpk.name.

Prvé zabijácke dvojča dvoch Suchojov s jedným pilotom už lieta (video)

Predĺžená ruka

Publikácia konkrétne informuje, že bezpilotný SU-70 Ochotnik zvýši dosah a účinnosť pilotovaného Su-57. Pilot sa tak nemusí dostať do kriticky nebezpečnej situácie a v spolupráci s velením na zemi môže z bezpečnej vzdialenosti koordinovať činnosť bezpilotného dvojčaťa vo vzduchu.

Budúcnosť už je prítomná

Popular Science tiež poznamenáva, že použitie raketových a bombových zbraní  „súrodeneckým“ dronom bude ovládané z kokpitu vedúceho stíhača. Publikácia pripomína, že program Ochotnik SU-70 v koordinácii s SU-57 má pre ruskú armádu veľký význam, pretože spĺňa podmienky budúcich konfliktov.

Američania sú dosť pozadu

Nedávno titul The Drive informoval , že málo známa americká raketa XQ-58A zlyhala pri pokuse o vystrelenie ešte v trupe dronu ALTIUS-600. Ten by sa ma stať akýmsi „dvojčaťom“ pre F-22 Raptor a F-35 Lightning I.

(Medzititulky red. HD.)

Unikátne letecké testy „nadpozemského“ ruského Suchoja SU-70 vydesili Pentagon aj Biely dom (video)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info