fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Pre Sputnik sa opäť hádajú ako baby na rínku. Matovič sa cíti ako biblický hrdina Dávid

Matovič takto vítal Sputnik na letisku. TFOTO TASR - František Iván

Neregistrovaná ruská očkovacia látka Sputnik V je na slovenskej politickej scéne opäť v hre. Spory kvôli nej totiž začínajú nanovo. K Sputniku sa v statuse vyjadril aj expremiér Igor Matovič.

Matovič sa 1. marca na košickom letisku chválil dovozom ruskej neregistrovanej vakcíny na Slovensko. Tým spustil veľkú vládnu krízu. Koalícia sa po ustanovení „novej“ vlády síce 1. apríla dušovala, že všetko už pôjde ináč a bez hádok, no dlho im to nevydržalo. Sputnik V je jablkom sváru opäť. Igor Matovič sa rozhodol vakcínu brániť, a to na obľúbenej sociálnej sieti. Podľa expremiéra ide o špinavú hru.

Matovič: Zobrali si aj moju hlavu… a stále nekončia

„Sputnikom dnes už vo veľkom očkujú vo viac ako 50 krajinách sveta. Len na Slovensku si s ním naďalej niekto hrá svoju špinavú hru. Čo tam po ľuďoch, veď ide o geopolitiku! Vraj,“ začína status Matovič a dodáva: „Nestačila im exemplárna poprava Mareka Krajčiho ´za drzosť´ kúpiť ruskú vakcínu a ísť to oznámiť na košické letisko. Zobrali si aj moju hlavu… a stále nekončia.“

Podľa expremiéra odporcovia Sputniku krok za krokom už šiesty týždeň robia všetko preto, aby v tomto zápase dosiahli absolútny zvrat, a to úplne znemožniť použitie Sputnika na Slovensku.

Rád by som napísal na rovinu

„Cynicky a chladnokrvne, bez ohľadu na zdravie a životy ľudí na Slovensku. Bez ohľadu na 500 tisíc ľudí, ktorí sa inou vakcínou ako Sputnikom ani nezaočkujú. Rád by som vám napísal na rovinu, aké svinstvá je niekto schopný pre dosiahnutie tohto špinavého cieľa páchať,“ pritvrdzuje expremiér. Podľa neho však teraz na to nie je čas, a preto bude mlčať a sústredí sa na podstatu.

„Zabrániť tomu, aby sme o Sputnik definitívne prišli. Čo je v tejto chvíli, bohužiaľ, najpravdepodobnejší scenár,“ konštatuje Matovič a na záver statusu dodáva: „Nikdy sa nevzdávajte, lebo aj malý Dávid občas nájde ten správny kameň, ktorým zloží namysleného Goliáša.“

Drucker: Matovič a Krajčí musia niesť zodpovednosť za drzé lži o vakcíne Sputnik V

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info