fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Matovič šokuje: Ak chceme mať na konci roka nulový deficit, DPH sa musí zvýšiť z 20 na 50 percent!

Igor Matovič opäť šokuje. Tentokrát návrhom ako mať na konci roka nulový deficit. Zdroj: FB / Igor Matovič

Igora Matoviča si na poste ministra financií opozícia nedokáže ani len predstaviť. Na jeho návrh smerom ku koncoročnému nulovému deficitu zareagoval na sociálnej sieti aj majiteľa profilu Prezident.

Po „presune“ Igora Matoviča z pozície premiéra na post ministra financií sa chytala za hlavu najmä opozícia. Vtipmi na jeho osobu sa to len tak hmýrilo. No on to zrejme s cestou za krajším zajtrajškom Slovenska myslí smrteľne vážne. A nasvedčovať by tomu mal aj jeho plán o nulovom deficite, na margo ktorého sa vyjadril v statuse aj človek na facebookovom profile Prezident.

„Zdá sa, že nejaký grandiózny finančný a daňový plán sa už črtá. Poniektorých účastníkov tlačovej konferencie po rokovaní vlády v staronovom zložení nový minister financií šokoval, keď uviedol, že ak by sa vláda chcela teraz správať ako dobrý hospodár a mať ku koncu roka nulový deficit, tak by sa musela DPH zvýšiť zo súčasných 20 na 50 percent. Podľa Matoviča by to znamenalo, že by si ľudia za všetok tovar, služby i nehnuteľnosti museli priplatiť o štvrtinu viac, ale vymazalo by to súčasný deficit,“ napísal v statuse Prezident, čím určite nielen šokoval, ale najmä vystrašil poriadne veľa Slovákov.

Iza Bela: Moriak Matovič svojou pýchou dostal Slovákov na kolená a zničil čo tu fungovalo

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info