fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

O Pčolinského väzbe rozhodnú v nedeľu

Špecializovaný trestný súd v Pezinku. FOTO TASR – Jakub Kotian

Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) bude rozhodovať o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) väzobne stíhať obvineného riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra P. v nedeľu (14.3.).

TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Sudca pre prípravné konanie začne s neverejným výsluchom o 10.00 h. Prokurátor ÚŠP podal návrh na vzatie do väzby obvineného riaditeľa SIS z dôvodu možného pokračovania v trestnej činnosti a z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov. Prokurátorovi ÚŠP bol doručený podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby od vyšetrovateľa v piatok (12.3.).

Vladimíra P. zadržali príslušníci NAKA vo štvrtok (11.3.) v skorých ranných hodinách. Obvinili ho z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris B. mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava K. vo výške 40 000 eur. Úplatok mal byť za to, aby SIS nesledovala Zoroslava K. Advokátka Vladimíra K. Eva Mišíková nevidí ani jeden dôvod na väzobné stíhanie. Podľa nej absentuje aj jeden z materiálnych predpokladov väzby, a to dôvodné podozrenie zo spáchania skutku jej klientom.

Vladimír P. je nominantom Sme rodina. SIS vedie od apríla 2020. Prezidentka Zuzana Čaputová mu dočasne pozastavila výkon štátnej služby.

SIS je pripravená poskytnúť súhlas na zbavenie mlčanlivosti Vladimíra Pčolinského

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info