fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Irán hlási teroristický útok na nákladnú loď smerujúcu do Európy

Iránska nákladná loď Shahr-e Kord
Iránska nákladná loď Shahr-e Kord / Wikipedia
Pri ceste cez Stredozemné more do Európy bolo výbušným zariadením poškodené iránske obchodné plavidlo pri údajnom teroristickom útoku, informuje portál RT.

K obetiam nedošlo, ale výbuchom bol spôsobený malý požiar v trupe lode. Musela ho uhasiť posádka, informoval hovorca iránskej námornej skupiny Ali Ghiasian.

„Takéto teroristické činy sa rovnajú námornému pirátstvu a sú v rozpore s medzinárodným právom o bezpečnosti obchodnej plavby. Na identifikáciu páchateľov budú podniknuté právne kroky prostredníctvom príslušných medzinárodných inštitúcií,“ uviedol pre iránsky denník Nornews.

Plavidlo Shahr-e Kord bude pokračovať do Európy po vykonaní opráv, uviedol Ghiasian.

Prvé zabijácke dvojča dvoch Suchojov s jedným pilotom už lieta (video)

Teherán z útoku nikoho neobvinil. K zodpovednosti sa neprihlásil žiadny jednotlivec ani skupina, niektoré médiá hlavného prúdu však incident spojili s pretrvávajúcim napätím medzi Izraelom a Iránom. Tento týždeň totiž Izrael obvinil Teherán, že vo februári stál za výbuchom izraelskej nákladnej lode Helios Ray v Ománskom zálive.  Po tom, čo odišla zo Saudskej Arábie do Singapuru.

Wall Street Journal vo štvrtok informoval, že Izrael za posledné dva roky bombardoval najmenej tucet lodí prevážajúcich iránsku ropu. Údajne pre obavy, že Teherán financuje extrémizmus na Blízkom východe.

Záhadné prezbrojenie na bojovej leteckej základni Ruska – utajované lietadlové lode v Severnej flotile? (video)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info