fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Rozpad Sme rodina pokračuje, odchádza ďalší člen. Poukazuje na vydieračské praktiky v hnutí  

Michal Hynek od Borisa Kollára odchádza. Kritizuje nekalé a vydieračské praktiky v Sme rodina. Foto: facebook Michala Hyneka

Na sociálnej sieti oznámil svoj odchod ďalší člen strany Sme rodina. Michal Hynek odchádza z viacerých príčin. Nesúhlasí s rozhodnutiami a krokmi vlády a upozorňuje na vydieračské a nekalé praktiky vo vnútri hnutia Sme rodina. „Prevládli mocenské záujmy jednotlivcov, egocentrizmus a nekalé praktiky ľudí, pre ktorých je túžba po moci a peniazoch viac ako akákoľvek pomoc ľuďom,“ napísal.  

Po odchode prešovskej okresnej predsedníčky Jurčenkovej, ilavských štruktúr hnutia a vzbure poslanca Linharta hodil uterák do ringu ďalší člen Sme rodina. „Končím v hnutí Sme rodina!“ oznamuje dôrazne Michal Hynek.

Zo všetkých poslancov má najlepšie rozohratú partiu Kollár, jeho taktiku ocenil aj politológ

Vysvetlil dôvody

„Napriek tomu, že už sa pár rokov v politike ani v hnutí SME RODINA neangažujem a dlhšie verejne kritizujem kroky tejto vlády, dodnes som bol oficiálne členom hnutia. Vo voľbách 2016 som bol na kandidátke do parlamentu na 12-tom mieste a celé predchádzajúce volebné obdobie som bol prvým náhradníkom. Okrem toho som do augusta 2018 pôsobil ako okresný predseda hnutia v Piešťanoch. Ako tajomník pracovnej skupiny pre verejnú správu a splnomocnenec hnutia pre reformu verejnej správy,“ vysvetľuje pozadie dnes už bývalý člen.

Do hnutia vstupoval podľa vlastných slov preto, že v tomto hnutí videl potenciál spraviť veľa dobrého pre ľudí a pre Slovensko. „Dnes som listom adresovaným predsedovi hnutia oznámil ukončenie môjho členstva v hnutí. Dôvodov ukončenia môjho členstva je viacero.

– striktný nesúhlas s rozhodnutiami a krokmi Vlády SR, ktorej je hnutie súčasťou,

– nekomunikácia a neinformovanosť zo strany vrcholných predstaviteľov hnutia,

– vydieračské a nekalé praktiky vo vnútri hnutia (sám som zažil vydieranie zo strany straníckeho funkcionára, na základe ktorého som bol donútený odstúpiť z funkcie okresného predsedu),

– porušovanie stanov hnutia a práv členov hnutia na informácie a podieľanie sa na fungovaní hnutia.

„Hnutie SME RODINA už žiaľ nie je tým hnutím, ktoré bolo postavené na kamarátskych vzťahoch členov. Na dobrých myšlienkach a pomoci ľuďom na Slovensku, ktorí to potrebujú. Prevládli mocenské záujmy jednotlivcov, egocentrizmus a nekalé praktiky ľudí, pre ktorých je túžba po moci a peniazoch viac ako akákoľvek pomoc ľuďom. Preto sa s takýmto hnutím už viac spájať nechcem,“ končí svoj príspevok na sociálnej sieti Michal Hynek.

Lipšic reaguje na zadržanie priateľa a kolegu Pčolinského: Vypovedal proti nemu môj klient Beňa

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info