fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Čarnogurský ml.: Matovič z peňazí určených pre Slovákov podporuje pracovné miesta v zahraničí

Ján Čarnogurský ml. Foto: facebook Jána Čarnogurského

Advokát Ján Čarnogurský mladší upozorňuje, že Plán obnovy EÚ je určený na podporu výroby z vysokou pridanou hodnotou. Podľa advokáta Matovičova vláda 6,25 eur určených pre Slovákov použije na podporu pracovných miest v zahraničí.

„Účelom finančného daru z Európskej únie je vytvoriť čo najviac pracovných miest vo výrobe  s vysokou pridanou hodnotou. Tieto pracovné miesta vydržia najdlhšie a majú aj prínos pre celú EÚ, nielen pre Slovensko,“ vysvetľuje advokát vo statuse na Facebooku.

„Z toho dôvodu napríklad nemecký a rakúsky plán obnovy počíta s vysokými investíciami do výroby polovodičov, vodíkových motorov, a dokonca do výroby bublinkových nápojov bez CO2. Všetko odvetvia, ktoré zatiaľ buď neexistujú alebo iba poskromne. Vysoké investície do týchto nových odvetví vytvoria tisíce nových pracovných miest pre dané krajiny a urobia z nich svetových lídrov v nových technológiách.“ píše ďalej.
Čarnogurský upozorňuje, že slovenský plán obnovy zatiaľ počíta najmä so zatepľovaním domov cudzími technológiami, výstavbou cyklotrás a postavením vrtuľových elektrární na zahraničných technológiách.
„Vytvoríme tým tisícky pracovných miest v zahraničí. Ako vidieť na príklade Nemecka, dá sa to robiť aj inak. Máme ešte pár týždňov čas,“ varuje právnik.

Podľa Čarnogurského nám z tohto pohľadu členstvo v EÚ prináša výhodu. No musíme robiť veci lepšie.

Dvaja psychopati sa pustili do seba. Matovič odvracia útok liberálneho štváča

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info