fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Chcete zachrániť svoju úrodu? Nasaďte drony

Dron / AP
Holandský startup sa zapojil do automatizovanej vojny bezpilotných lietadiel, aj keď iba v miniatúrnom meradle. Ich drony totiž chránia citlivé plodiny vo vnútri skleníkov pred hrozbou dotieravých molí, informuje portál RT.

Spoločnosť PATS Indoor Drone Solutions majú na svedomí bývalí študenti Technickej univerzity v Delfte, ktorí položili otázku, či môžu pomocou miniatúrnych dronov zabíjať v noci komáre bzučiace okolo ich internátnych izieb.

Rýchly posun vpred o niekoľko rokov a vyvinuli prototyp armády vzdušných bezpilotných lietadiel na ničenie škodlivého hmyzu. V súčasnosti testujú drony v skleníku, ktorý sa používa na pestovanie aromatických sadeníc, exotických rastlín a kvetov na použitie v luxusnejších reštauráciách po celom svete.

Vzhľadom na príslušné druhy rastlín a na klientov, ktorí si ich kúpia, nepripadajú pesticídy do úvahy. Takže po novom to budú riešiť drony.

Orbán chce okolo seba zoskupiť európske pravicové sily

Miniatúrne drony sú riadené inteligentnými technológiami a vedené špeciálnymi kamerami, ktoré skenujú vzdušný priestor v skleníkoch a neustále zameriavajú hmyz. Akonáhle je cieľ zameraný, jeden z dronov veľkosti dlane nasadí kurz priamej kolízie a zničí hmyz listami svojho rotora.

Spoločnosť tiež tvrdí, že jej systém dokáže rozlíšiť medzi „dobrým“ a „zlým“ hmyzom, ako sú užitočné lienky a ničivé húsenice. Navrhuje, aby v nadchádzajúcich rokoch mohol systém poskytnúť alternatívu k pesticídom v kombinácii s inými „dobrými chrobákmi“, lapačmi feromónov a čmeliakmi.

Pozor na vlastné mozgové vlny! Neviete, kto vám ich vie prečítať

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info