fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

 Premiér Matovič: R. Sulík urobí všetko pre to, aby súčasná vláda padla

FOTO TASR - Martin Baumann

 „Myslím si, že Richard Sulík spraví všetko pre to, aby vláda padla, ako to urobil v prípade vlády Ivety Radičovej. Urobím však všetko pre to, aby som mu to prekazil,“ vyhlásil premiér I.Matovič v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Matovič poznamenal, že má informácie o tom, že Sulík sa snaží kontaktovať rôznych poslancov a usiluje sa o predčasné voľby, aj keď pred verejnosťou tvrdí opak.

 

Sulíka by najradšej odvolal, no neurobí to

Matovič povedal, že je vyrovnaný s tým, keby musel z postu premiéra odísť, nemyslí si však, že táto situácia nastane. Na otázku, či by bol ochotný odísť z premiérskej funkcie v prípade, ak by strana SaS stiahla Sulíka z postu ministra hospodárstva, neodpovedal. Priznal, že Sulíka by najradšej odvolal, no neurobí to.

 

Klub je „mimoriadne súdržný“

Matovič priznal, že Sulíka by najradšej odvolal, no neurobí to. Klub OĽANO považuje za  „mimoriadne súdržný“. Priznal, že sa objavujú kritické názory, ale z klubu cíti veľkú podporu. Vyjadrenia poslanca Jána Krošláka komentovať nechcel.

 

Krajčí si zaslúži veľkú pochvalu

Matovič je presvedčený, že šéf rezortu zdravotníctva zostane na svojom poste, jeho prípadné odvolanie by považoval za nefér a určite ho neobetuje.

„Žiaden minister sa nenarobil toľko ako Marek Krajčí. Osobne si myslím, že by si zaslúžil veľkú pochvalu,“ povedal Matovič. Premiér priznal, že urobil komunikačné chyby. Vraví, že mal možno nechať väčšinu opatrení predstaviť hlavnému hygienikovi či ministrovi zdravotníctva.

 

Nedovolí obrať ľudí o spásu

Premiér na margo ruskej vakcíny Sputnik V uviedol, že bude hľadať všetky cesty na to, aby dostal vakcínu k verejnosti. Reagoval tak na fakt, že registrácia Európskou liekovou agentúrou môže trvať niekoľko mesiacov, a na vyjadrenia Štátneho ústavu na kontrolu liečiv, ktorý nemá dostatočné kapacity na posúdenie neregistrovanej vakcíny.

„Vakcínu dáme posúdiť niekde inde. Chceme, aby ľudia mali slobodu sa rozhodnúť,“ uviedol premiér. Zdôraznil, že Sputnik V by nevrátil, lebo by si nedovolil „obrať ľudí o spásu“.

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info