fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Matovič ohlasuje „návrat k víťaznej stratégii“

FOTO TASR - Martin Baumann

 Premiér Igor Matovič vyzýva ľudí, aby sa vrátili „k víťaznej stratégii“ založenej na trpezlivosti, odhodlaní a spolupatričnosti s najslabšími. „Najbližšie týždne  budú rozhodujúce,“ vyhlásil v televíznom príhovore na RTVS.
„Kým v prvom polroku roka 2020 sme pandémiu zvládli, v druhom sa krajine nedarilo. Dôvodom je opustenie víťaznej stratégie a hľadanie rýchlych a ľahkých riešení,“ vyhlásil Matovič.
 Pandémiu sa v prvej polovici minulého roka podarilo podľa predsedu vlády zvládnuť vďaka odhodlaniu bojovať spoločne a snahe poctivo dodržiavať opatrenia. „Keď v októbri prišla druhá vlna, doslova nás zmietla. Počúvali sme tých, ktorí ponúkali rýchle a lacné riešenia, hovorili o otváraní prevádzok, a to spôsobilo to, že sme prestali veriť sami sebe,“ zdôraznil premiér.
Pripomenul zlú situáciu v okolitých krajinách a vysoké čísla hospitalizovaných pacientov na Slovensku. Ľuďom adresoval výzvu na zomknutie sa. „Verím, že tento rozhodujúci boj vyhráme, a ja ako predseda vlády budem robiť všetko pre to, aby som zabezpečil dostatok vakcín,“ uistil Slovensko I.Matovič.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info