fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
PORADŇA ZAHRANIČIE

Milostné bombardovanie – nenápadná manipulačná technika, ktorá vás môže zničiť

Ilustračné foto / pixabay

Väčšina žien sníva o pozornom partnerovi, ktorý posiela kvety, nešetrí láskyplnými slovami a nikdy nezabudne na výročie. Pokiaľ ale na podobného muža narazíte, majte oči dokorán. Hocikedy môže ísť o prefíkaného manipulátora, ktorý vás zahŕňa láskou, a pritom si vás nenápadným spôsobom obmotává okolo prsta, informujú Novinky.cz

Manipuláciu vo vzťahu nie je radno podceňovať. Ak vás partner nenápadným spôsobom núti, aby ste robila niečo, čo je vám proti srsti, prípadne aby ste uspokojila jeho potreby alebo ambície, pravdepodobne ide o dôkaz toho, že máte tú česť s manipulátorom.

 

Príliš veľká pozornosť

K najznámejším manipulačným technikám patrí tzv. milostné bombardovanie, teda situácia, kedy vám partner venuje až neskutočne veľkú pozornosť, prostredníctvom ktorej vás následne ovláda.

„Pri milostnom bombardovaní manipulátor zahŕňa partnera láskou a ohromujúcou pozornosťou,“ hovorí vzťahová expertka Kelly McNelisová.

 

Jediná túžba – ovládať

V praxi to znamená, že od partnera dostávate kvetiny, zahlcuje vás sladkými rečičkami a veľkolepými gestami. Bohužiaľ, táto učebnicová pozornosť pramení z jednej jedinej túžby – ovládať vás.

Láska vs. žiadza: Zistite, čo vo vašom vzťahu prevláda

Ako spoznáte manipulátora?

Obzvlášť v začiatkoch vzťahu je hranica medzi milostným bombardovaním a bláznivou zamilovanosťou naozaj tenká. Podľa vzťahovej expertky by ste si mali dať pozor na neohlásené návštevy, ktoré naznačujú, že vás partner kontroluje.

„K ďalším znakom milostného bombardovania patrí, keď vás partner nenápadným spôsobom izoluje od priateľov a členov rodiny, prípadne neustále kontroluje, kde sa nachádzate a čo robíte,“ hovorí McNelisová a dodáva, že v zásade manipulátora spoznáte tak, že je vám jeho správanie veľmi nepríjemné.

 

Sladké reči nemajú úprimný základ

Zároveň je dôležité, aby ste k danému človeku pristupovala kriticky a zamerala sa nielen na slová, ktoré hovorí, ale aj na jeho správanie. Možno sama spoznáte, že sladké reči nemajú úprimný základ a sú jednoduchým výplodom fantázie. „Dôverujte svojej intuícii. Ak vám pripadá, že sa partner chová podozrivo sladko, potom pravdepodobne vaša intuícia neklame. Rovnako tak nie je v poriadku, keď daná osoba príliš tlačí na pílu a nerešpektuje váš osobný priestor,“ uzatvára Kelly McNelisová.

Mali ste sex s iným? Toto sú pravidlá, ktoré vám pomôžu udržať vzťah

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info