fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

„Už toho bolo dosť!“ Odkázal brat Jána Kuciaka premiérovi Matovičovi v mene celej rodiny

Rodina Ján Kuciaka už má dosť toho, ako Igor Matovič zneužíva meno ich syna. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Igor Matovič v poslednom čase pomerne často spomínal smrť novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice a cez ich tragédiu útočil na novinárov. Kuciakov brat Jozef ale povedal: „Dosť!“

Od smrti novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej uplynuli pred pár dňami tri roky. Zrejme aj preto zintenzívnil premiér spomienky na nich, lenže práve cez ich tragédiu útočil na novinárov. A práve to sa nepáčilo bratovi zavraždeného novinára, ktorý povedal „Dosť!“, informuje portál 1.pluska.sk.

Matovič nechutne spojil vraždu novinára a jeho snúbenice s návratom mafie

Nepochopiteľné bolo, že práve v deň tretieho výročia smrti novinára Kuciaka a jeho priateľky Martiny sa premiér pustil do novinárov. Žiaľ, urobil to dosť nevhodným spôsobom a použil pri tom slová, ktoré sa dajú rôzne vysvetliť.

„Prajem Vám preto, slovenskí novinári, aby ste sa Jánmi Kuciakmi stali. Čím skôr, tým lepšie pre Slovensko,“ napísal na svojom profile na sociálnej sieti. Neuveriteľné spojenie slov, ktoré skutočne vyznievajú minimálne dvojzmyselne. Niet sa preto čomu čudovať, že mnohí tieto jeho slová považovali za horšie, ako keď expremiér Robert Fico urážal novinárov, že sú „špinavé protislovenské prostitútky.“

Pritom u oboch išlo o reakciu na kritické články voči ich osobám, hoci politici musia strpieť voči sebe vyššiu mieru kritiky. Sú totiž pod verejnou kontrolou a platení z verejných prostriedkov.

Nákup a dovoz neregistrovanej ruskej vakcíny Sputnik vyvolal v koalícii konflikt, a tak sa premiér snažil na včerajšej tlačovke naň zareagovať. Pri otázkach novinárov na koaličný spor, Matovič opäť neváhal vytiahnuť smrť Jána Kuciaka, keď na margo pádu vlády Ivety Radičovej pre ôsmimi rokmi povedal:. „Zomrel novinár, lebo si niekto povedal, že euroval je dôležitejší.“ Nepriamo tak spojil vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej s „návratom mafie“ po rozhodnutí SaS nepodporiť euroval a vyjadriť nedôveru vláde Ivety Radičovej.

Psychologička Derková: Matovič si myslí, že nie on je divný, ale tí ostatní

Bratovi Jána Kuciaka došla s premiérom trpezlivosť: „Už toho bolo dosť!“

Práve toto premiérove vyjadrenie pobúrilo aj brata nebohého novinára Jozefa, pre ktorého už zrejme pretiekol pohár trpezlivosti. Rozhodol sa napísať Matovičovi otvorený list, v ktorom ho vôbec ho nešetril.

„Už toho bolo dosť, pán premiér. Snažíme sa vyhýbať politike ako vieme, ale vnímame ju. V poslednom čase sa nám zdá, že to už zašlo až moc ďaleko. Útočenie tragédiou nášho Janka a jeho Martinky dookola, na kolegov z koalície, dokonca aj na novinárov, je niečo, čo už stráviť nevieme,“ napísal Jozef Kuciak premiérovi. V mene celej rodiny ho požiadal „zvažovať slová, ktoré o ,,tom novinárovi‘‘ poviete a hlavne týmto neútočiť do koaličných kolegov. A už vôbec nie do Jankových kolegov – novinárov. Prispejete tým len návratu toho, čo tu bolo a čo už nechceme.“

Radičová: Matovič bol vždy konfrontačný a konfliktný typ človeka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info