fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Draxler: „Cirkusový festival v podaní koaličných strán odkrýva tragický stav slovenskej politiky“

Podľa Juraja Draxlera táto vláda diletantov musí čo najskôr skončiť. Fotokoláž (via TASR)

„Cirkusový festival, ktorý odvčera predvádzajú koaličné strany, len ukazuje, ako veľmi zle na tom ako štát v tejto chvíli sme.“ Citát – exminister školstva, Juraj Draxler.

„Vládna kríza vypukla nečakane a nie kvôli pošliapavaniu ľudskej dôstojnosti a neústavým krokom. Ale preto, že kaviareň hovorí, že Rusko je zlé a nemáme od neho nakupovať. Navyše celú krízu akoby odštartovala neparlamentná strana PS. Celé je to bizarné, absurdné.“ Píše na sociálnej sieti svoj postreh Juraj Draxler.

Reprofoto FB (@Juraj Draxler)

„Lenže ešte vždy môže byť aj horšie. Pokojne môžeme mať po ďalších voľbách nefunkčný parlament s mnohými straničkami. Navyše vládu tak destabilizovanú, že už nebudú napríklad ani chodiť načas výplaty štátnych úradníkov či dôchodky a začnú sa rúcať mnohé ďalšie veci, ktoré dnes berieme ako samozrejmé.“ Varuje v ďalšej časti textu Draxler.

„Nie, v tejto chvíli nie je dôležité „hlavne odstrániť Matoviča“, ako mnohí vykrikujú. Podobne ako mnohí pred rokom kričali, že hlavné je ostrániť Smer. A potom sa nejako uvidí.“

Draxler varuje, že „práve to „potom sa nejako uvidí“ je koreňom všetkého politického zla, ktoré tu máme.
Slovensko potrebuje smerovať k stabilnej vláde, k vládnutiu bez hysterického politikárčenia za silného skandovania médií, k sústavnému, pozornému riešeniu všetkých tých rokmi nahromadených vecí, ktoré riešiť treba. A na to treba príčetné programy a skupiny príčetných ľudí.“

„Odstrániť Matoviča“ by bol rozhodne veľmi slabý program. Ak by voľby mali byť len o tom, budeme vidieť najmä odlev schopných ľudí, ktorých v takom slabom štáte nebude nič držať.“ Hovorí síce Juraj Draxler v budúcom čase, ale ten stav už nastal v čase minulom a pokračuje aj v súčasnosti.

Draxler: „Najskôr som tomu „čisteniu“ fandil, ale teraz? V akom režime to preboha žijeme?“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info