fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Rusko údajne môže položiť americký dolár do 24 hodín

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Preklad: Redakcia HD 02/03/2021

 

Vo svete uznávaný ruský ekonóm Valentín Katasonov nechápe, prečo bolo ruské zlato obetované pre udržanie amerického dolára. „Zo strany ruského ministerstva financií ide doslova o sabotáž proti vlastnej krajine“ zdôraznil. Uviedol Riafan.ru.

 

Valentín Katasonov ozrejmil, ako ľahko a dôrazne môže Ministerstvo financií Ruskej federácie „zamávať“ s menou USA. Podľa analytika stačí ministerstvu zrušiť DPH vo výške 20 % pre Rusov nakupujúcich zlato.

„Som presvedčený, že za jeden jediný deň občania Ruska nakúpia za všetky svoje americké doláre zlato,“ vysvetlil svoju predpoveď.

Katasonov si je zároveň istý, že ruské ministerstvo financií tak malo urobiť už dávno. Jediným ako tak prijateľným vysvetlením podľa neho môže byť, že sa obáva prudkého zníženia príjmov federálneho rozpočtu.

Katasonov dokonca pre Tsargrad.tv uviedol, že „ruské zlato obetovali pre udržanie amerického dolára. Pričom ide doslova o sabotáž zo strany ruského ministerstva financií“.

Ani poslanec Štátnej dumy Ruskej federácie Valerij Gartung nechápe, prečo Rusko investuje do podpory ekonomiky USA. „Znížiť podiel našich rezerv v dolároch sme boli predsa schopní už pred niekoľkými rokmi,“ upozornil.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info